У Тернопільській облдержадміністрації пояснили особливості видачі паспортів вакцинації

Нещодавно президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз протягом літа відкриється для в’їзду туристів, щеплених вакцинами від коронавірусу, затвердженими Європейським агентством з лікарських засобів.

Яка система отримання сертифікату вакцинації в Україні та на Тернопільщині, зокрема, розповіла начальниця управління охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко.

В першу чергу, вона зазначила, що отримати сертифікат зможуть лише ті громадяни, які повністю провакциновані, тобто, щеплені двічі.

«Для отримання документа необхідно буде звернутися до сімейного лікаря, який і видасть сертифікат. Медична бригада, яка проводить щеплення, немає обов’язку його видавати», – зауважила начальниця управління.

Також Ольга Ярмоленко каже, що наразі в світі не існує затвердженого сертифікату вакцинації, який би дозволяв перетинати кордони будь-якої країни. Тому поки говорити про формат та якість сертифікатів  і паспортів вакцинації – зарано.

«Оптимальним інтервалом для проведення повторної вакцинації є 28 днів. Враховуючи, що перше щеплення на Тернопільщині ми зробили 25 березня, то другу дозу вакцини мешканці Тернопільщини отримають ще не скоро», – констатувала головний медик області.