У Тернопільському батальйоні Нацгвардії представили капеланів

У 2-му батальйоні 2-ої Галицької бригади Національної гвардії України відбулося представлення духовних осіб, котрі стали військовими капеланами.  

Надавати душпастирську допомогу військовим будуть представники православної та греко-католицької церков: Роман Янішевський — священнослужитель української греко-католицької церкви, адміністратор парафії Святого Великомученика Дмитрія та Василь Божаківський — протоієрей православної церкви України, служить в соборі Різдва Христового м. Тернополя. Таке рішення було прийнято, аби задовольнити духовні потреби військовослужбовців різних конфесій, – повідомляють в ТОДА.

“Навчаючись в семінарії, ми приходили з іншими братами-семінаристами кожної неділі до 2-гого батальйону, де спілкувалися з військовими на різні духовні та побутові теми. В тому періоді і народилося покликання, і виявилося бажання пов’язати своє життя з військовою службою, — ділиться враженнями священнослужитель української греко-католицької церкви отець Роман Янішевський. — Наше основне завдання — бути поруч. Тоді будемо знати основні проблеми і допомагати чим зможемо. Нелегко бути духівником військовослужбовців, але за допомогою Святого Духа ми впораємося, оскільки потрібні в батальйоні як капелани Національної гвардії”.

Обидва священнослужителі впродовж багатьох років підтримують тісні зв’язки з тернопільським батальйоном бригади, допомагають армії і є волонтерами.