«Було лише три години»: у поліції розповіли, як з Чорткова до Тернополя везли донорське серце

Старший сержант поліції Руслан Попіль зізнається, такого «вантажу» ще не доводилось перевозити.

У трансплантології надважливо все, але найперше завдання – вчасно транспортувати орган. У цьому команді фахівців зі столичного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова та Тернопільської обласної клінічної лікарні допоміг поліцейський водій.

Вперше операцію з пересадки донорського серця у Тернополі було проведено 8 липня. Для 38-річного пацієнта з важкою серцевою патологією  це був єдиний шанс на життя. І його допомогли реалізувати не лише медики.

 Транспортування донорського органу з Чортківської міської лікарні, де відбулась експлантація серця, до обласного медичного закладу здійснювалося службовим автомобілем тернопільської поліції за кермом якого перебував поліцейський водій Руслан Попіль. 

«Для мене це перший в житті досвід транспортування донорського органу, – розповідає старший сержант. – Хвилювання було таке, що словами не передати. Здавалося, звична справа їхати за кермом автомобіля, але думка, що і від тебе, до певної міри, залежить порятунок людського життя – відчуття, якого не описати. Це потрібно було зробити у найкоротші терміни. Як пояснили мені лікарі, було лише три години, аби встигнути зробити все необхідне  і тим самим дати шанс людині на життя». 

З надважливим завданням упоралися всі,  і сьогодні, зі слів медиків,  пацієнт з «новим» серцем почувається добре.