У Тернополі оперують з пристроєм доповненої реальності

Медики Тернопільської обласної клінічної лікарні відтепер оперують з використанням пристрою доповненої реальності.

Першу таку операцію провів лікар-хірург серцево-судинний Богдан Маслій.  Ендоваскулярну операцію робили на судинах нижніх кінцівок пацієнтки з віртуальною асистенцією в реальному часі. на операції також був присутній керівник центру невідкладної та інтервенційної кардіорадіології лікарні «Феофанія» Святослав Денисов. Про цеповідомляють в медзакладі.

Як відбувається процес?

Лікар-хірург оперує, використовуючи пристрій доповненої реальності, який облаштований камерою та мікрофоном. Це дозволяє передавати картинку та звук для фахівця, який знаходиться по той бік екрану і може перебувати в будь-якій точці світу, чути його та з ним консультуватися. Зв’язок відбувається через спеціальне програмне забезпечення.

Чи зручно оперувати за допомогою такої технології?

«Досить зручно. Мій колега міг добре бачити і чути, що я роблю, спілкуватися зі мною, підказувати. Завдяки телемедичному обладнанні тепер можна легко й ефективно отримати консультації фахівців з усього світу. Вдячний нашим спонсорам які надали цей прилад. Ми будемо раді використовувати його на благо наших пацієнтів», – додає Богдан Маслій.