Тернопільські психологи працюватимуть з дітьми, які постраждали від війни

Тридцять психологів з Тернопільщини отримали сертифікати про завершення курсів з кризової психологічної допомоги. Вони будуть працювати із дітьми, які через війну отримали психологічні травми.

Про це розповіла Суспільному начальниця обласного управління освіти і науки Ольга Хома.

За її словами, ці психологи працюють в інклюзивно-ресурсних центрах та в закладах, де живуть тимчасово переміщені люди. На сьогодні в області зареєстрували понад 22 тисячі дітей-переселенців.

Не всі потребують психологічної допомоги. Є частина дітей, які виїхали, коли бойові дії тільки розпочалися, і вони більше не бачили цих трагічних подій. Але третина дітей бачила смерть, вибухи, руйнування, тому вони потребують психологічної допомоги. З першого дня війни, відколи в нас почалося поселення людей із зони бойових дій, такі послуги надавали. Але ми маємо розуміти, що більша частина курсів, навчань, які проходили наші психологи, не стосувалися війни, це були інші напрямки. Робота з дітьми, які отримали психологічні травми в час війни, на сьогодні є дуже актуальною”, говорить Хома.

Курси відбувалися онлайн упродовж тижня. Його ініціював міжнародний благодійний фонд “Parimatch Foundation”. Тернопільщина – перша область, яка бере участь у цих навчаннях, далі їх планують проводити в інших регіонах.