Помер відомий тернополянин Олександр Смик

На 65-му році життя помер відомий український драматург та культурний діяч, член різних національних спільнот України Олександр Смик. Лауреата численних престижних премій не стало у середу, 18 травня.

Про смерть Смика на своїй сторінці у Facebook повідомила депутатка Тернопільської міськради Олеся Чванкіна. Вона також опублікувала спільне фото із тернопільським бардом.

Нехай Ваш шлях у вічність буде легким… Вічна пам’ять, повага і вдячність“, – написала Чванкіна.

Талановитий драматург, бард, поет та журналіст народився на Сумщині. За своє життя він був членом багатьох національних спілок України – театральних діячів, кобзарів, журналістів, письменників та Всеукраїнської музичної спілки.

Як поет, написав багато збірок літературних творів. Його музику використовували як саундтреки до фільмів. У драматургії Смик став автором концептуальних розробок музичних фестивалів.

Смик був організатором першого приватного Будинку творчості “Потік Ірва”, автором ідеї та куратором втілення проєкту бібліотеки-музею “Літературна Тернопільщина”, очолював управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради. Також обіймав посаду заступника міського голови Тернополя з гуманітарних питань у період із жовтня 2014 року по листопад 2015-го, а потім начальника управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради.

Серед нагород Смика безліч премій – “Визнання Краківської конфратернії поетів”, імені Василя Стуса, імені Братів Лепких, імені Володимира Гнатюка – за вагомий внесок у розвиток етнографії та музейної справи, нагорода Тернопільської міської ради І ступеня, Пам’ятна нагорода “Гурби 1944–2009”, почесна ювілейна відзнака НСПУ з нагоди 30-х роковин Національної спілки письменників України.

У 2018 році Смик був удостоєний звання заслуженого митця України.

Крім цього, у 2020 році на Алеї зірок у Тернополі, де жив та працював культурний діяч, було встановлено зірку Олександру Смику.