Благодійний фонд «Shelter Ternopil» продовжує допомагати українцям, які постраждали через війну

Тернопільський благодійний фонд «Shelter Ternopil» від початку війни допомагає переселенцям у Тернополі та відправляє гуманітарну допомогу в інші міста. Нещодавно  волонтери отримали від благодійників зі Швеції, окрім іншого, корм для собак і котів. Харчі для чотирилапих, одяг і взуття для дітей та дорослих і трохи смаколиків в Україну передала благодійна організація «UkrainaHjälpen».

Серед інших, великі партії корму отримали в Тернополі такі організації: Центр стерилізації та тимчасового утримання безпритульних тварин, ГО «Ноїв Ковчег», Соціальна ветеринарна клініка «Хатіко» та БФ «Вірні Друзі». Також їжу для чотирилапих доставили волонтери на Київщину, Харківщину та в м. Дніпро. Очікує відправки обіцяна партія корму в м. Миколаїв.  Повний список волонтери опублікували на сторінках БФ «Shelter Ternopil» у соцмережах.

«Від початку війни наш благодійний фонд функціонує виключно завдяки нашим власним зусиллям – зусиллям команди волонтерів та благодійників, які роблять все можливе і неможливе для того, аби допомогти максимальній кількості людей», – розповідає засновниця БФ «Shelter Ternopil» Мар’яна Юлик.

Дякують за роботу волонтерам та благодійникам і колеги зі Швеції. Засновник «UkrainaHjälpen» Йоакім Нільссон каже, що його організація продовжує збирати для українців необхідне у Швеції, аби знову передати в БФ «Shelter Ternopil»:

«Ви робите фантастичну роботу! Ми раді, що можемо допомогти вам у цій складній ситуації в Україні. Нам приємно бачити всі фото та відеозвіти про вашу діяльність. Бажаємо Україні якнайшвидшої перемоги! Ми підтримуємо вас і будемо допомагати і надалі!».

Окрім гуманітарної допомоги, фонд також надає житло переселенцям. У приміщенні спорткомплексу «Workout Hall» на вулиці Шептицького у Тернополі постійно проживають близько 60 внутрішньо переміщених осіб, ще майже 20 живуть в  офісних приміщеннях на вулиці Коперника.

«Коли ми відкривали прихисток, то стикнулися з тим, що багатьом людям, які втікають від війни у Тернопіль, важко знайти житло, якщо у них є домашні улюбленці. Тоді ми й вирішили, що варто хоча б якось допомогти таким людям. Якраз на Коперника в нас і живуть переселенці зі своїми тваринками», – продовжує Мар’яна Юлик.

Окрім того, що «Shelter Ternopil» став тимчасовою домівкою для переселенців, в закладі подбали і про інші потреби своїх мешканців. Засновниця БФ розповіла, що двохразове харчування вдається забезпечити завдяки рестораторам. Зокрема, «Три Миколи» вже 3-й місяць щодня готують кілька сотень порцій їжі. Адже окрім переселенців, у Шелтері також їдять  патрульні та бійці тернопільського добробату «Тайфун», які щодня охороняють громадський спокій у місті.

«Ми дякуємо всім, хто нам допомагає! Наш БФ самостійно не зміг би забезпечити необхідним таку кількість людей. Ми цінуємо кожного, хто дає нам цю можливість. Хочу зазначити, що за понад 2 місяці інтенсивної роботи, наші ресурси суттєво вичерпалися. Зараз ми намагаємося поповнювати запаси гуманітарної допомоги власними силами, завдяки місцевим благодійникам, а також чекаємо на допомогу з-за кордону», – каже засновниця БФ.

Мар’яна продовжує – у фонді видавали переселенцям все, що мали наявне – засоби індивідуальної гігієни, дитяче харчування, постільну білизну та інші предмети домашнього вжитку. Зараз же – більшість запасів закінчилася. Волонтери сподіваються, що ситуація вже найближчим часом зміниться на краще.

До слова, список того, що ВПО зараз можуть отримати у БФ, постійно оновлюють на сторінках в соцмережах.