Тернополяни розповіли, як зустрічають вантажі з гуманітарною допомогою на кордоні

Майже місяць на кордонах заходу України триває робота, пов’язана з зустрічанням та розвантаженням/перевантаженням гуманітарної допомоги з інших країн. Одяг, продукти харчування, засоби особистої гігієни та медикаменти передають до нас і українці, які мешкають в інших країнах Європи, і іноземці, які щиро вболівають за долю України.

Серед тих, хто вже кілька тижнів на одному з українсько-польських кордонів займається такою діяльністю, і двоє працівників тернопільського ТОВ «БМБУД»: виконавчий директор компанії – Роман Саган і головний інженер – Роман Волянюк.

  • Ми поїхали на один пунктів перетину України ще 27-го лютого, і, практично, місяць майже не були вдома. Адже допомоги справді багато. Ми зустрічали, розвантажували та перевантажували 25-тонні вантажівки з Німеччини, з Польщі та з Іспанії, – розповідає Роман Саган.

Чоловік продовжує, спочатку на кордоні виникали деякі труднощі, адже прикордонники мусили також налагодити свою роботу. Бо до початку повномасштабної війни в Україну не привозили стільки вантажівок гуманітарної допомоги одночасно. Відповідно, якийсь час пішов на те, аби внормувати ці процеси, щоб робота йшла злагоджено і без затримок, як для працівників пунктів пропуску, так і для тих, хто цю допомогу привозив з інших країн чи зустрічав тут.

Медикаменти, продукти, засоби особистої гігієни, як для дорослих, так і для дітей передавали з кордону в різних напрямках: Харків, Суми, Кременчук, Київ та область, Одеса і Миколаїв.

  • Загалом задіяні з нами були близько 25 людей. Це і ті, хто допомагав безпосередньо на кордоні, і ті, хто вже розвозив вантажі в ті міста, де в них є потреба, – каже Роман Волянюк.

Також невелику частину з тих речей, в яких була потреба, привезли і в Тернопіль, в тимчасовий прихисток «Shelter Ternopil», який практично від початку війни працює на базі спортивного комплексу «Workout Hall».

  • Зараз наш спорткомплекс щодня надає місце для ночівлі близько 90 переселенцям. Ще десятки людей приходять до нас просто прийняти душ, перекусити і вирушають до кордону чи в інші міста. Відколи наш зал відкрив свої двері, як прихисток – ми зуміли допомогти десь двом тисячам людей, – розповіла засновниця прихистку Мар’яна Юлик. Тож, допомога продуктами, одягом, засобами гігієни та посудом одноразового використання, тут актуальна постійно. Все ж, зауважують у прихистку – з кожним днем переконуються, як багато простих людей та підприємців відгукуються на прохання про допомогу і діляться всім, чим можуть.

Якщо ви бажаєте долучитися до волонтерства, телефонуйте за номером: 0966822026 – Роман Саган. Якщо ж вам самим потрібна допомога, то телефонуйте за номером: 0937047178 – Shelter Ternopil.