На Тернопільщині запрацювала молодіжна рада області

Двадцять сім представників та представниць молодіжних організацій, товариств і об’єднань увійшли до складу новоствореної молодіжної ради при Тернопільській ОДА.

Активісти працюватимуть над реалізацією молодіжних проєктів та допомагатимуть у комунікації молодих людей Тернопільщини з представниками облдержадміністрації. 

Потреба у подібному дорадчому органі в адміністрації була й раніше. Влітку минулого року в Україні підписали постанову “Про затвердження Державної цільової соціальної програми “Молодь України” на 2021—2025 роки та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України”, яка й  передбачила створення молодіжних рад. 

Хто може краще знати, що потрібно молоді, ніж сама молодь. Окрім рекомендації та зауваження щодо якихось проблем, ми ще хочемо, щоб кожен член молодіжної ради міг себе спробувати в організації, координуванню проєктів та ініціатив”, – зазначив керівник управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Андрій Човган.

Новостворена рада днями вперше зібралася у Тернополі. Обмінятися досвідом та привітати її учасників приїхали керівники та представники молодіжних рад з інших регіонів. Серед них: Волинська, Дніпропетровська, Вінницька та Чернівецька області. 

Комунікаційний менеджер волонтерська ініціатива “Активна Громада” у Дніпрі та учасник молодіжної ради Дніпропетровщини Дмитро Твердохліб відзначив Тернопільську область, як одну з найуспішніших у галузі молодіжної політики:

Віримо, що у майбутньому молодіжна рада при Тернопільській ОДА зможе показати нам чудові кейси, як працювати з молоддю і допомогти всьому громадянському суспільству”

Головою молодіжної ради при Тернопільській ОДА обрали став місцевого активіста, учасника міжнародних програм та стажувань – Михайло Гавриляк. 

У голові вже дуже багато ідей. Найперше, я хочу, щоб учасники ради мали змогу здобути знання у галузі молодіжної політики та взаємодії з владою, тобто, будуть пропозиції про якісь курси, навчання. Наша діяльність буде абсолютно прозорою і я впевнений, що дуже ефективною”, – запевнив Михайло Гавриляк. 

Наразі рада працює над створенням відповідних комісій з учасників, які й займатимуться реалізацією молодіжних проєктів на теренах Тернопільської області.