У Тернополі відбулися урочистості до Дня Збройних Сил України

Військовослужбовців і волонтерів з Тернопільщини нагородили цінними подарунками та відзначили грамотами з нагоди Дня Збройних Сил України.

Церемонія нагородження та святковий концерт відбулися в приміщенні обласної філармонії. Серед присутніх – ветерани бойових дій на Донбасі, військовослужбовці, родини полеглих українських воїнів, вихованці військового ліцею та активісти.  

 Захід розпочався з підняття стягу та спільної молитви. Тернопільський капелан о. Микола Квич зазначив, що Збройні Сили – основа нашої держави, без них ми б не існували.

Після 2014 року у нас змінилося бачення українського народу загалом. Ми зрозуміли, що означає бути нацією, спільнотою, стиснутим кулаком. Адже на Схід довелося їхати не лише представникам Збройних Сил, але й добровольцям, волонтерам і священикам. Зараз ми називаємо їх капленами, але на той час, то були прості священики, які відчули, що їх духовна підтримка потрібна нашим воїнам. Думаю, добре було б вітати всіх нас. Збройні Сили – це народ, українці. Не втомлююся також дякувати тим родинам, яким завдано найбільшої шкоди, які втратили рідних на війні”, – каже о. Микола Квич. 

Серед нагороджених – військовослужбовці різних рангів та родів військ Збройних Сил України, які невтомно захищають нашу землю. Також відзначили волонтерів, які 8-ий рік допомагають українським воїнам на фронті. Зокрема, Почесну грамоту Міністерства оборони України отримала Христина Феціца.

Участь у заході взяли й сім’ї загиблих військовослужбовців. Мати воїна з Тернополя, пластуна Віктора Гурняка – Марію Гурняк відзначили Грамотою за виховання воїна.

Серед нагороджених з нагоди Дня Збройних Сил України – відома громадська діячка Тернопільщини Мирослава Питак. Їй урочисто вручили значущу нагороду – орден Княгині Ольги III ступеня. 

Командир Тернопільського гарнізону полковник Ігор Гусєв наголосив, що українське військо протягом століть демонструвало силу та вміння воювати, захищаючи своє.

У підручниках з історії писатимуть про нашу героїчну перемогу. Ми разом, спільними зусиллями усіх українців її здобудемо. Хочу відзначити, що наші успіхи та перемоги не були б досягнуті без підтримки волонтерів. Вчора ми відзначали їхній День. Низький уклін за вашу працю”.