У Тернополі видають довідки про протипоказання до вакцинації від коронавірусу: де отримати

Від сьогодні, 8 листопада, в Тернополі, як і в Україні загалом, почали видавати довідки про протипоказання до вакцинації. 

Хто з тернополян та де може отримати такий документ пояснила завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини №9 Ольга Сковронська:

Є ряд станів і захворювань, які дозволяють не вакцинуватися, але це дуже обмежений перелік. Зокрема, важка алергічна реакція на введення першої дози вакцини від коронавірусної хвороби, обов’язково вона має бути задокументованою. Тоді довідка про протипоказання видається алергологом”. 

Тернополяни, які перехворіли на ковід нещодавно, теж можуть отримати таку довідку. Вона дозволить їм відтермінувати вакцинацію на 28 днів. З подальшим, при бажанні, продовженням дії довідки на 90 днів. 

Для отримання такого документу тим, хто перехворів ковідом, необхідно звернутися до сімейного лікаря.

Щодо інших категорій, які можуть відмовитися від вакцинацій, то, до прикладу, вагітним жінкам рекомендують щепитися від коронавірусу. 

Враховуючи те, що у вагітних є дуже часто важкий перебіг хвороби, то вагітність і лактація не є протипоказанням до вакцинації”, – каже Ольга Сковронська.

Лікарка також нагадує, що при зверненні до медичного закладу завжди необхідно мати з собою документи, які посвідчують особу.