У Тернополі розповіли історію та показали світлини часів трьох Голодоморів

На чорному полотні три свічки – символ пам’яті, поруч  кілька пшеничних колосків, що нагадують про репресивний закон радянського союзу «Про п’ять колосків», який минулого століття  залишив без хліба мільйони українців. Такою інсталяцією тернопільські активісти на Театральному майдані нагадали про події Голодомору

Також учасники Національного корпусу Тернополя встановили проектор з кадрами подій  1921-1923 рр.,1932-1933рр., 1946-1947 рр. Кожен охочий міг підійти, щоб переглянути світлини та послухати прозлочини комуністичної влади від ветерана АТО, історика Олексія Андрійчука. 

«Знищення такої кількості людей, називають цифру в 3,9 млн і 600 тисяч ненароджених, – катастрофа для українського народу. Вважаю, що одного дня у році для вшанування їх пам’яті не достатньо. І сьогоднішня акція – це, так звана, дієва пам’ять. Наші предки називали це ідеєю і чином. Те, що ми показали світлини і розповіли історію – ідея, і вона б мала перейти у чин. Який? Можливо, люди забудь цифри, обставини, але побачене точно їх вразить, бо на фото зображений саме геноцид, злочин проти українського народу. У своїй розповіді я намагався пояснити, що історія нас чогось навчає, але ми кепські учні. Люди, які пережили Голодомор свого часу дали потужну основу для Української повстанської армії, ті, у свою чергу, зуміли зберегти всі цінності, звитяги наших героїв, які відродилися в 2013 році. І це дієво, бо над Верховною Радою не майорить триколор. Тому, ця історія має таке значення», – розповідає Олексій Андрійчук. 

Геноцид етнічного населення України 1932-1933 рр. оминув західні території держави, але наслідки трагедії є загальнонаціональними. Тернополянин та активіст Юрій каже, що Голодомор, на щастя, не історія його родини, але, на жаль, історія його народу: 

«Ми повинні не лише жаліти та сумувати за померлими, але й змусити винних сповна відповісти за їх смерті. Про Голодомор мені розповідали бабуся з дідусем, але це були перекази від переселенців зі Східних територій, які тікали звідти». 

До слова, того ж дня на Театральному майдані зі свічок та лампадок виклали хреста на знак пам’яті про жертв трьох Голодоморів.