Тернополяни повертаються в бібліотеки

Запилючені стелажі з книгами, пожовклі сторінки старої літератури та байдуже обличчя тітки, яка заповнює твій абонемент. Такою може поставати книгозбірня в уяві, якщо ви ніколи не були у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Світлі просторі читальні зали та усмішка працівників вказують на те, що у тернополян зростає потреба у читанні. Фонд відділу міського абонементу книгозбірні налічує більше 45 тисяч різножанрової та різнопланової літератури. І систематично, запевняють бібліотекарі, їм надходять дуже якісні та сучасні примірники, тож вони нічим не поступаються онлайн-альтернативам.

 «Бібліотека відроджується, дозволю собі про це сказати. Мабуть тому, що ми отримуємо велику кількість україномовної літератури. Якщо раніше книги могли бути не найкращої якості, то тепер читачів навіть приваблює література на дотик, бо це зовсім інший матеріал палітурки та її оформлення. Найприємніше, що повертаються у бібліотеку молоді люди та діти. Може, їм набридли вже аудіоформати та ґаджети, а вони хочуть саме тактильного контакту з книгою», – розповідає завідувачка відділу міського абонементу ТОУНБ Віра Горошок. 

У бібліотеці дотримуються принципу клієнтоорієнтованості. До своїх читачів прислухаються та записують, на які книги надходять запити, щоб з них формувати фонд.

 Найбільш популярною є художня література, такого типу у відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки більше 28 тисяч примірників. Вибір авторів великий, але у топі найцікавіших для тернополян залишаються Володимир Лис, Юрій Андрухович, Софія Андрухович, Василь Шкляр, Марія Матіос, Макс Кідрук, Сергій Жадан. Серед письменників з Тернопільщини популярні Олександр Вільчинський, Леся Романчук, Ніна Фіалко, Олексій Волков, Валентина Семеняк, Анатолій Дністровий.

«Ще одним фактором зростання популярності бібліотеки, я вважаю, те, що книжки сьогодні дорогі. От раніше, якщо у бібліотеці не було якогось нового популярного твору, то люди йшли і купували. Сьогодні ми цим забезпечені. Читачі приходять і навіть дивуються, що у нас ця книга є і її можна взяти додому прочитати. Попитом користуються книги з психології, мотиваційна та бізнесова література. Колись так спостерігала, що в основному такі книги бере студентська молодь», – зауважує Віра Горошок. 

Середня вартість книги, за даними «Читимо», становить 180 грн. Бібліотека ж пропонує електронний реєстраційний квиток лише за 50 грн. 

Книгозбірні давно стали не лише простором для читання, але й для цікавих зустрічей, навчання та об’єднання. Але про це читайте згодом.