Геодезисти ТОВ “Експерт Проект Плюс” розповіли про свою роботу

Практично всі ремонти та реконструкції починаються з проєктів. Перш, ніж оновленою дорогою, вулицею чи прибудинковою територією будуть задоволені її користувачі та мешканці, вона проходить непростий та тривалий процес дослідження. 

Про те, як фахівці ТОВ “Експерт Проект Плюс” дізнаються найважливіше про об’єкт, який підлягає ремонту, розповів геодезист компанії Володимир Данилевич :

Приїжджаю на об’єкт і першим чином ознайомлююсь з територією, на якій нам потрібно провести інженерно-геодезичні вишукування . Роблю абрис, тобто схему території для подальшого використання її в камеральних роботах. Далі проводжу самі геодезичні вишукування, використовуючи GСХ3 приймачі або електронний тахеометр. Визначаю перевищення над рівнем моря, наношу всю ситуацію. Після того, як ми все це зробили, вже в офісі скидаю це все в електронний варіант і через програму АutoCud роблю топографічний план для подальшого проєктування”.

Якщо йдеться про ремонт дороги то важливе значення має товщина основи покриття. Якщо ж на досліджуваній ділянці є інженерні комунікації то а словами Володимира, вони можуть скористатися даними про неї, які вже наявні. 

Старі плани нам цікаві, якщо є якісь інженерні комунікації, які знаходяться в землі. Можемо використати старі документи, але все одно при подальшій роботі, будемо  звертатися у відповідні структури, за якими закріплені ці інженерні комунікації. Для їх погодження, чи вони відповідають дійсності, чи вони там справді є, може, їх хтось переносив з часом, і так далі”, – зауважує геодезист. 

Дослідження інженерних комунікацій важливе, зокрема, для того, щоб з’ясувати чи не заважатимуть вони при проведенні земляних робіт. 

Окрім іншого, фахівці “Експерт Проект Плюс” перевіряють стан та доцільність штучних споруд на тій ділянці, яка підлягає ремонту. Якщо об’єкт перетинають гідротехнічні споруди, то і їх досліджують, щоб вода не потрапила, до прикладу, на дорогу. 

Вже після того, як провели геодезію, зробили топографо-геодезичний  план з нанесеними комунікаціями, геодезисти передають дані спеціалістам, які власне розробляють проєкт. Про це розповімо в одному з наступних матеріалів.