Фахівці «Експерт Проект Плюс» завершили ще три проєкти для ремонтів доріг на Тернопільщині

Тернопільські проєктанти виготовили проєктно-кошторисну документацію для поточних середніх ремонтів вулиць у с. Білобожниця, смт. Коропець та м. Хоростків. У ТОВ «Експерт Проект Плюс» розповіли, про які роботи та на яких вулицях йдеться.

У с. Білобожниця на Тернопільщині відремонтують дорогу на вулиці Залізничній. Спеціалісти «Експерт Проект Плюс» завершили роботу над відповідною проєктно-кошторисною документацією. У проєкт поточного середнього ремонту включили дві ділянки, загальною довжиною 528 м:

–    ділянка №1– 276 м;

–    ділянка №2 – 252 м;

–    ширина проїзної частини – 6,0 м.

–    ширина укріпленого узбіччя – 1,0 м.

Існуюче покриття проїзної частини – асфальтобетон. Проектні ділянки мають 6 кутів повороту з радіусами від 50 м до 1500 м. Параметри в плані відповідають нормам для категорії житлової вулиці, що відповідають розрахунковій швидкості – 40 км/год.

Спеціалісти у проєкті передбачили підсилення існуючого дорожнього одягу, розширення (влаштування нової основи), укріплення узбіччя щебнем, влаштування кювету та відновлення існуючих водовідвідних канав механізованим  способом, влаштування пішохідної доріжки, влаштування з/б. труб, влаштування пандусів на підході до ділянок, розчистка площі від кущів та дрібнолісся і ремонт дорожнього покриття на з’їзді в межах радіусів заокруглень.

У смт. Коропець за проєктом ТОВ «Експерт Проект Плюс», в рамках поточного середнього ремонту оновлять дорожнє покриття на вулиці Лесі Українки. Параметри проектованої дороги:

– загальна довжина проектування складає – 488 м;

– ширина проїзної частини – 3,0 м;

– ширина укріпленого узбіччя (праворуч осі) – 0,5 м.

Проектна ділянка має 12 кутів повороту з радіусами від 12 м до 1800 м. Параметри в плані відповідають нормам для категорії – проїзд, що відповідають розрахунковій швидкості – 20 км/год.

Проектом передбачено поновлення траси в місцевості ІІ категорії складності, засипка існуючих розмивів дорожньої основи, влаштування нової основи, укріплення узбіччя щебнем, влаштування лотка збірних блоків, влаштування лотка через дорогу, влаштування пісковловлювача з решіткою, прочистка існуючого кювету механізованим способом, розчистка площі від кущів та дрібнолісся, та ремонт дорожнього покриття на з’їздах в межах радіусів заокруглень.

Щодо ремонту в м. Хоростків, то спеціалісти «Експерт Проект Плюс» виготовили відповідну проєктно-кошторисну документацію для вул. Тиха.

Загальна довжина проектування складає 623 м, ширина укріпленого узбіччя – 0,75 м. Ширина існуючої проїзної частини складає 3,3 – 5,6 м.

Існуюче покриття проїзної частини – щебеневе, асфальтобетонне. На даній ділянці дороги присутні підземні та повітряні комунікації.

Проектна ділянка має 7 кутів повороту з радіусами від 110 м до 5000 м. Параметри в плані відповідають нормам для категорії житлової вулиці, що відповідають розрахунковій швидкості – 40 км/год., та проїзд, що відповідають розрахунковій швидкості – 20 км/год.

У проєкті передбачили фрезування асфальтобетонного покриття, підсилення існуючого дорожнього одягу, розширення (влаштування нової основи), влаштування бортового каменю, укріплення узбіччя щебнем з додаванням матеріалу від фрезерування існуючого покриття, влаштування водовідвідних канав, влаштування водоскидів, демонтаж існуючого з/б. моста, влаштування з/б. труби та ремонт дорожнього покриття на з’їзді в межах радіусів заокруглень.

Існуюче покриття доріг на вищезгаданих вулицях не задовольняє вимог щодо міцності, має деформації і руйнування, що свідчить про втрату міцності конструкції (проломи, ямковість, просідання, вибоїни, напливи, колійність).

Ремонт же дозволить покращити експлуатаційні показники об’єктів, зменшить рівень шуму та суттєво покращить безпеку руху.