“Ми провели Кубок України на найвищому рівні”, – Богдан Юлик про змагання з ММА у Тернополі

Два октагони, видовищні поєдинки та гучна підтримка команд і глядачів – у Тернополі відбувся Кубок України зі змішаних бойових мистецтв  UFMMA. У наше місто на всеукраїнські змагання приїхали майже 400 спортсменів з 19 областей України.

Кубок відбувався 15-16 жовтня у ТРЦ “Подоляни”, і був приурочений Дню захисника та захисниці України. За головний приз боролися хлопці та дівчата у різних вікових та вагових категоріях. 

Як зазначив організатор спортивних змагань, голова обласних федерацій тайського боксу та змішаних бойових мистецтв ММА, засновник СК «Workout Hall» Богдан Юлик, Кубок України у Тернополі є обіцяним продовженням свята спорту для файномістян. 

У червні ми провели відкриту першість Тернопільської області з ММА. Гарно провели, було бомбезно, масштабно. Обіцяли продовження. Нам вдалося переконати керівництво федерації, що все таки Кубок України варто проводити у Тернополі. Ми дотримуємося своїх традицій та принципів – робити спорт доступним для всіх, тож це, мабуть, чи не єдині змагання всеукраїнського рівня, де немає стартових внесків, а навпаки – за призові місця преміюють спортсменів”, – каже Богдан Юлик.

Чемпіонат такого рівня в обласному центрі проводять вкрай рідко, про це розповів президент Української федерації змішаних бойових мистецтв (UF MMA) Володимир Тесля. За його словами, Кубок України зазвичай відбувався у Києві в Палаці Спорту, але цьогоріч, через локдаун скасували чемпіонат Кубок Європи в Греції, а потім і в Грузії. Федерація запропонувала ще один варіант – Україну. 

Організація залишила за нами право провести чемпіонат Європи, тому нам терміново треба було провести всеукраїнські змагання,- розповідає Володимир Тесля. –  Ми почали питати хто з областей зможе прийняти такого рівня змагання. Тернопільська область  в особі Богдана Юлика відгукнулася першою. Сказали, що готові прийняти в будь-який час. Я вважаю, що ми не прогадали і потрапили у ціль”

Учасників турніру прийшли підтримати відомі тернополяни та друзі федерації. Серед них – народний депутат України Іван Чайківський. Він відзначив важливість проведення подібних змагань та підтримки молодих спортсменів: 

Я б хотів подякувати голові федерації пану Володимиру, голові обласної федерації пану Богдану, за те, що вони є лідерами для молоді, ініціаторами, які сьогодні популяризують такий не популярний вид спорту як змішані єдиноборства. Хай вони це і надалі роблять. Як кажуть аграрії, коли ти посієш добре зерно, то воно добре і вродить. Якраз вони сьогодні сіють серед тих юнаків та дівчат це добре зерно, І я впевнений, що врожай буде незабаром”. 

На власному досвіді, скільки потрібно зусиль для організації та підготовки спортсменів до чемпіонату знає ще один гість Кубка України – багаторазовий чемпіон України, Європи та світу з бодибілдингу і пауерліфтингу Ігор Побер.

Честь і хвала Богдану Івановичу, який витратив дуже багато ресурсів – особистих, часу, матеріальних, який вкладає у тих хлопчиків, дає можливість їздити на змагання, у відрядження і на спортивні збори. Як людина, яка чотири роки пропрацювала обласним керівником спорту, знаю що це таке. Тож, ще раз йому дякую. Спорт потрібно популяризувати”, – зауважив Ігор Побер. 

Щодо результатів Кубка України зі змішаних бойових мистецтв  UFMMA, то перше командне місце посіли одесити, срібло отримала команда Київської області, а бронзу додому повезла команда з Чернівецької області. 

Кубок України нам вдався! Бачу багато коментарів у соцмережах. Люди, особливо тернополяни, просто в захопленні, а це для нас найкращий результат, – розповідає Богдан Юлик. – Але на цьому свято спорту не завершується. До кінця року, якщо не введуть локдаун, на території Тернопільської області відбудеться професійний турнір WWFC”.

Про перемоги тернополян та враження інших учасників читайте ТУТ