Заняття спортом у підвалі – небезпека для Вашого здоров’я

З настанням осені, коли вже холодно займатися на вуличних майданчиках, у спортзалах стає все менше місця. Саме тому ми вирішили запитати у фахівців поради щодо того, як правильно обрати зал та на що варто звернути увагу. Медики кажуть – пліснява, грибок, відсутність вентиляції, порушення санітарних норм та підвальне приміщення можуть викликати алергічні реакції або стати причиною ряду інших захворювань.

Кандидатка медичних наук, доцентка кафедри ортопедагогіки та фізичної терапії Факультету фізичної культури ТНПУ ім. В. Гнатюка Людмила Вакуленко каже, що головною небезпекою для здоров’я є пліснява. І найчастіше ця проблема виникає у підвальних приміщеннях. А їх, зауважує пані Людмила, не рідко використовують саме в таких цілях. І наше місто – не виняток. Фахівчиня пояснює:

«Пліснява, тобто грибок, який з’являється на стінах у сирих, вологих приміщеннях, а такими якраз і є підвальні приміщення, вкрай небезпечний для організму людини. Його майже неможливо позбутися, він викликає важкі алергічні реакції і осідає не лише на органах дихання, а на всіх, розповідає Людмила Вакуленко, – Головні умови для залів, де люди мають займатися спортом – чисте, сухе приміщенням з приточно-витяжною вентиляцією і обов’язково не підвальне. Звісно, це вимагає багато фінансових витрат і недобросовісні власники спортивних залів часто ігнорують ці правила, чим створюють небезпеку для життя своїх клієнтів».

Жінка продовжує – серед захворювань, які можуть бути викликані саме через проведення часу в таких приміщеннях, тим паче, коли на ваш організм є ще й додаткове фізичне навантаження, це: хвороби дихальних шляхів, хронічний нежить, інтоксикація організму та алергічна реакція.

«Поширеною є думка, що пліснява вражає лише легені. Найчастіше – так, але осідати її спори можуть навіть на кишківнику, шкірі та слизових оболонках. При тривалій взаємодії з грибком, першими сигналами про його шкідливий вплив є сльозотеча, почервоніння і запалення слизової оболонки очей, нежить, сонливість, частий головний біль та, навіть, може з‘явитися дискомфорт у суглобах при русі», – пояснює лікарка.

Чи можна вберегтися? Людмила Вакуленко зазначає, що спосіб є – уникати місць, де є пліснява. Якщо ж говорити про наше місто, то в Тернополі є чималий вибір спортивних клубів, комплексів та залів, тож варто утриматися від відвідування тих, які розташовані у підвальних приміщеннях. Краще обрати безпечний:

«Навіщо людям спускатися у підвали, де однозначно є проблеми… Краще знайти комфортніші і гарно провітрювані приміщення. Так я завжди кажу своїм студентам».  

Лікарка додає, заняття спортом – важлива складова життя сучасного суспільства, адже ні для кого не секрет, що фізична активність розвиває тіло людини та впливає на загальний стан здоров’я. Але, щоби спорт приносив організму лише користь, до вибору місця для занять варто поставитися дуже відповідально. Саме тому фахівець закликає батьків звернути увагу на те, де займаються ваші діти.