Тернопіль вийшов на марш за права тварин

Тернополяни та гості міста долучилися до найбільшої гуманістичної події України, щоби привернути увагу громадськості до гострої потреби захисту тварин від жорстокості у країні та місті.

За словами організаторки маршу у Тернополі Людмили Чеховської, найбільше уваги сьогодні потребують безпритульні тварини.

«Програма стерилізації безпритульних котів та собак на рівні міста не працює. Цим займаються волонтерські організації та небайдужі тернополяни. Проте ми отримуємо все більше повідомлень від мешканців міста про тварин, які бігають вулицями без господарів. Вони ж у цьому не винні. Здебільшого їх просто викидають безвідповідальні люди. Місто мало б забезпечити як просвітницьку роботу з населенням, так і впровадження програми регуляції чисельності безпритульних тварин шляхом стерилізації – ефективним, гуманним шляхом. Закликаю не боятися бути свідомими та говорити про те, що тварини також мають права, вони теж відчувають біль і володіють інтелектом », – наголошує Людмила Чеховська.

За ініціативи UAnimals Всеукраїнський марш за права тварин одночасно відбувся у 30 містах України, а також в Антарктиді, на станції «Академік Вернадський».

Разом із тисячами учасників Всеукраїнського маршу за права тварин в інших містах тернополяни звернулися до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та депутатів Верховної Ради України з вимогою законодавчої заборони цирків із тваринами, контактних зоопарків, дельфінаріїв, хутрових ферм і притравочних станцій.

Окрім того, тернополяни підписали звернення до Міського голови та Тернопільська міська рада із вимогами захисту тварин, що стосуються Тернополя, а також підтримали Харків у боротьбі із комунальним підприємством,, яке понад десять років жорстоко вбиває безпритульних тварин.

ФОТО UAnimals