Понад 800 учасників та десятки заходів: у Тернополі відбувся масштабний Всеукраїнський форум (ФОТО)

“МолоДійте!”- саме під такою назвою минулих вихідних у Тернополі  відбувся дводенний Всеукраїнський форум молодіжної столиці. До міста на лекції, воркшопи, презентації та концерти з’їхалися більше 800 учасників з усіх куточків України. 

У програмі форуму “МолоДійте!” було вісім напрямків: молодіжна участь, національно-патріотичне виховання, волонтерство, спорт, мистецтво, духовність молоді, профорієнтація та працевлаштування, наука. Усі заходи відбувалися на шести локаціях,  головна сцена – на Театральному майдані. Також задіяли Український Дім “Перемога”, “Євростудії”, Креативний кластер “На пошті”, сквер Тараса Шевченка та лекторій біля пам’ятника Івану Франку. Також для учасників  організували екскурсії та різноманітні активності у Молодіжному Центрі Тернополя та у Центрі Науки. 

Ми поставили за мету об’єднати українську молодь. Під час заходів багато активних людей мали можливість обмінятися і поділитися досвідом саме у “Молодіжній столиці України”. Міністерство молоді та спорту України виділяє кожного року для міста-переможця конкурсу “Молодіжна столиця України” для проведення форуму 500 тисяч гривень, а також місто-переможець виділяє кошти у рівнозначній сумі. Оскільки Тернопіль у “жовтій” зоні, то форум відбувся згідно з карантинними вимогами”, – розповіла керівниця Управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради Христина Білінська.

У перший день форуму, окрім урочистої ходи місцевих громадських організацій та студентського самоврядування, на активну українську молодь чекали дві панельні дискусії: “Відверта розмова про Закон” та “Що треба молоді сьогодні?”. 

Волонтер, шоумен, почесний громадянин міста Збаража Сергій Притула провів лекцію для учасників форуму “МолоДійте” про еволюцію волонтерства  – “Ціннісне волонтерство”. 

На головній сцені учасники разом з тернополянами та гостями міста запалювали під пісні гурту «Kalush», а в Українському Домі “Перемога” дивилися українські фільми та слухали казки Сашка Лірника – музиканта, письменника, сценариста фільмів та телевізійних програм.

Завершальний день форуму, 26 вересня,  розпочався з найбільш знакової події  – міський голова Тернополя Сергій Надал та представники місцевих молодіжних ініціатив урочисто передали статус «Молодіжна столиця України» очільнику Острога Юрію Ягодці і представникам молодіжного руху та громадського активу міста.

Далі для учасників виступив соліст українського гурту «Антитіла», молодіжний посол UNICEF в Україні, співзасновник  БФ «Вільні ЮА» та амбасадор “U-Report Ukraine” Тарас Тополя з лекцією про успіх молоді та її участь у розбудові країни. 

У своїй громадській діяльності я альтруїст та егоїст. Поясню чому: так, у мене є щире бажання допомогти молодим людям реалізувати себе, поділитися власними досвідом та напрацюваннями. Однозначно, вже завтра ця лекція і розмова не дасть своїх плодів, але ви згадаєте мої слова через кілька років, коли почнете впливати на процеси в країні безпосередньо, коли прийматимете важливі рішення. Ті цінності, про які я зараз вам розповідаю, рано чи пізно, відгукнуться у вас. Я виховую трьох дітей, і їм жити у країні, якою керкутимете вже ви. У цьому і є моя маленька вигода, я хочу найкращого майбутнього в Україні для своїх дітей, тому роблю все можливе, щоб разом з вами його побудувати”, – зізнався Тарас Тополя.

Почесним гостем та лектором Всеукраїнського форуму “МолоДійте” став Олег Сєнцов  –  кінорежисер, письменник, громадський активіст. Він говорив з учасниками про вплив культури на формування проукраїнської позиції у сучасних молодих людей. 

Нам віддали Крим, запрацювали реформи і ми почали жити щасливо- це сценарій казки. У житті так не буває, на жаль. Ми пройшли вже дуже довгий шлях, а попереду ще більше випробувань. Кожен обирає свій шлях, хтось йде на фронт, хтось в політику чи активізм і намагається щось змінювати, але у пересічного громадянина України теж є свої обов’язки. Вони не суперечать його мріям про спокійне життя і намганням прогодувати сім’ю. Йдеться не лише про правильні пости і репости у Фейсбуці, а про реальні дії- волонтерство, свідоме і відповідальне голосування на виборах. У руках молодих людей зосереджено дуже багато інструментів впливу, головне, навчитися ними користуватися”, – розповів Олег Сєнцов. 

Також відбулося знакове підписання Пакту заради молоді – 2025 з Тернопільською міською радою, метою якого є об’єднання зусилля держави та бізнесу заради вирішення проблем освіти та зайнятості молоді.

Про місто та захід учасники відгукувалися позитивно. Харків’янка Катерина на форумі представляла  громадську організацію “Українські студенти за свободу”. Дівчина вважає, що у Тернопіль можна буквально закохатися: 

Сюди хочеться повернутися і не один раз. Дуже спокійне місто, яке надихає, тож мені не дивно, що форум вийшов у такій атмосфері, неймовірним. Направду, дуже цікаві та яскраві спікери”.

Разом з Катею від ГО “Українські студенти за свободу” участь у форумі взяв також 20-річний Володимир. 

На форумі я зустрів багато душевних людей, таких різних і водночас об’єднаних спільною метою – зробити свою Україну сильною та успішною”, – розповів хлопець.

Форум був цікавий і для тих, хто працює з молоддю.

Я у Тернополі вперше. Мені 37 і на законодавчому рівні я вже не відношуся до молоді, але намагаюся долучатися до різних молодіжних ініціатив, щоб заряджатися енергією. Це такий маленький секрет вічної молодості. Тішить, що на форумі дуже багато локацій і у мене є вибір, куди я хочу і можу йти”,- розповіла соціальний педагог з Одеси, пані Вікторія.

До слова, серед організаторів молодіжного форуму — ГО «Український інститут міжнародної політики», ГС «Національна молодіжна рада України», Асоціація міст України. Вони запевнили, що незалежно від того, чи матиме Тернопіль статус “Молодіжної столиці України” такі заходи відбуватимуться у місті щороку.