На екскурсії у Тернополі “ожили” відомі історичні постаті міста

З нагоди Міжнародного дня туризму у Тернополі на центральних вулицях влаштували театралізовану екскурсію «Історичне люстерко». Історію рідного міста розповідали тернополяни у костюмах відомих історичних постатей обласного центру. 

« Запропонували туристам, тернополянам зазирнути у минуле міста за допомогою екскурсоводів та образів відомих у Тернополі особистостей різних часів. До глядачів-екскурсантів прийшли з відповідним антуражем, у характерному одязі, що відповідає певному духові тієї чи іншої епохи учасники нашого фотопроєкту «Історія поруч». А це – майже пів сотні осіб», – розповідає менеджер-екскурсовод Тернопільського туристично-інформаційного центру Галина Багрій.

Серед образів історичних героїв:  засновник Тернополя, державний, політичний, військовий діяч Польського королівства Ян-Амор Тарновський, всесвітньо відома співачка Соломія Крушельницька, знані у громаді меценати-міщани, письменники, лікарі, релігійні діячі, просвітителі минулих століть.

Разом вони пройшли вулицями міста, зупиняючись біля історичних локацій длят розповіді туристам, гостям міста.

Після закінчення театралізованої екскурсії «Історичне люстерко» на центральному майдані міста організатори проєкту нагородили учасників фотоконкурсу «Історія поруч».

Нагадаємо, учасники мали подати на конкурс свої світлини в образі обраного героя, який зображений на фото, та обґрунтуванням, чому зроблено саме такий вибір.

Перемогу здобула тернополянка Оксана Чмиленко, яка перевтілилася у Софію Коренець-Стахевич – дружину адвоката Богдана Стахевича.

Усі персонажі були такими прекрасними, і оголошення Софії Коренець – Стахевич для мене було величезним сюрпризом! Окреме спасибі організаторам. Я дуже рада долучитися до вивчення історії нашого міста у такий оригінальний спосіб”, – коментує переможниця. 

До слова, в Тернополі цьогоріч започатковано оглядові історично-пізнавальні екскурсії, що відкривають цікаві факти про становлення та розвиток міста.