На Тернопільщині вже зафіксували випадки “Дельта”- штаму коронавірусу

Нoвий штам кoрoнавіруснoї інфекції “Дельта” вже на Тернoпільщині. Медики зафіксували 52 випадки цьoгo захвoрювання. Загалoм на дoслідження булo взятo аналізи у 94 oсіб.

Прo це пoвідoмили у ДУ “Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України”.

Спеціалістами лабораторії особливо небезпечних інфекцій проведено дослідження біоматеріалу, за допомогою тест-системи для визначення наявності 8 мутацій коронавірусу SARS-CoV-2. За результатами даної роботи, було виявлено у 94 позитивних зразках 52 випадки штаму коронавірусу «Дельта».Їх було направлено до референс-лабораторії ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» для визначення наявності мутації вірусу SARS-CoV-2. Учора, 4 серпня, з референс-лабораторії отримано позитивні результати тестування зразків біоматеріалу та підтверджено штам коронавірусу «Дельта»,- йдеться у повідомленні.

Із цих 52 взірців більшість осіб були приїжджими за кордону, зокрема з Росії, Великобританії та країн Індонезії, а також контактні особи.

Очікувано, що «Дельта» поступово поширюватиметься в межах області.

Що характерно для штаму «Дельта»?

Симптоми при зараженні «Дельта» штамом коронавірусу відрізняються. Найпоширенішими вважаються лихоманка, головний біль, біль в горлі і нежить. Кашель і втрата нюху або смаку є менш поширеними симптомами.

Більш серйозними симптомами є:

– порушення слуху,

– шлунково-кишкові проблеми,

– утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин і гангрени.

Зазначимо, що відповідно до дослідження, проведеного науковцями з Китаю, концентрація вірусу в організмі зараженої людини від штаму «Дельта» у тисячу разів більша. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус у зовнішнє середовище, що сприяє поширенню інфекції серед інших людей. Тому він є більш заразним та контагіозним, тобто швидше передається. Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби в разі зараження штамом «Дельта» набагато вища, якщо ви не вакциновані. Тому закликаємо жителів області вакцинуватися від COVID-19.

Додамо, що по Україні наразі офіційно підтверджених 147 випадків штаму “Дельта”.