«Ганьба для нашого міста»: тернополяни обурені виступом гурту «Batushka» на місцевому фестивалі

З 28 липня по 1 серпня у Тернополі проходив відомий фестиваль «Файне місто», яке відвідали понад 70 000 учасників. Серед запрошених виконавців був і польський блек-метал гурт «Batushka». У своєму виступі вони використовували елементи християнського літургійного церковнообрядства: ікони, свічки, кадильницю та інше.

Під світлинами у соц мережі, які опублікували організатори фестивалю, було більше тисячі коментарів. Тернополяни писали, що це висміювання та зневажання нашої релігії.

Після публікації офіційного коментаря міського голови Тернополя скандальний допис видалили зі сторінки «Файного міста».

НЕПРИПУСТИМО, ЩОБ ДОБРЕ ІМ’Я ФАЙНОГО МІСТА ОЧОРНЯЛИ ПОГАНСЬКИМИ МЕСАМИ.
Я категорично проти будь-яких антихристиянських заходів у Тернополі! І хоч Тернопільська міська рада не є організатором фестивалю «Файне місто», буде проведено розмову з організаторами фестивалю за участі правоохоронних органів. Або організатори зобов’язуються проводити фестиваль «Файне місто» без антихристиянських гуртів, символів, без участі гуртів з Росії , або не проводитимуть його взагалі. Вимагаю від організаторів негайно пояснити ситуацію і вибачитися перед тернополянами за антихристиянські дії.
Наше місто Тернопіль славиться своїми християнськими цінностями, сімейними традиціями. Ми не дозволимо плюндрувати, паплюжити, насміхатися над нашою релігією
“,- пише Сергій Надал.

Нагадаємо, що на фестивалі “Файне місто” дозволили виступити гуртам з Росії.