В Україні вперше вшановують пам’ять дітей, загиблих через агресію Росії

Сьогодні в Україні вперше на державному рівні вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Відповідне рішення Верховна Рада ухвалила на засіданні 1 червня.

Згідно з постановою, 4 червня, в Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії українці будуть вшановувати пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України.  

«Починаючи з 2014-го року, через російську збройну агресію на Донбасі, Україна дізналась, як це втрачати дітей на війні. З початку нападу Росії на Україну на території деяких областей, зокрема Донецької та Луганської областей, загинули більше ніж 240 дітей, ще 56 зникли безвісти, були поранені і травмовані, за даними різних джерел, від 167 до понад 500 малолітніх громадян України», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії відзначається в світі 4 червня, відповідно до постанови Генеральної асамблеї ООН від 19 серпня 1982 року.

Напередодні, 1 червня, реперка Alyona Alyona і група «Океан Ельзи» презентували нову пісню «Країна дітей», написану на поезію Сергія Жадана. Вона присвячена українським дітям, які постраждали від війни і терактів.