У Тернополі відбувся фестиваль ремесел та фольклору

Гончарили, кували монети та слухали українські пісні – у неділю, 6 травня, в Тернополі пройшов фестиваль ремесел та фольклору «Таємниці Тернопільщини».

Дійство відбувалося на території майданчика біля ТЦ «Подоляни», там зібралися народні майстри та пісенні колективи з усієї області.Програма була спланована так, щоб тернополяни та гості міста могли цікаво провести сімейне дозвілля. Під час заходу гості могли стати учасниками майстер-класів з народних ремесел. Це художня ковка та вироби з металу, гончарне ремесло і навіть приготування автентичних страв.

Тернополянин Андрій прийшов на фестиваль з сім’єю.

«У мене найбільше позитивних емоцій від гончарного кола і виставки зброї, а от молодшій донечці сподобалося кувати монети. Дуже круто, що в місті організовують подібні заходи, щоб можна було на собі відчути оцей дух старовини і давнього ремесла», – ділиться враженнями чоловік.

Серед «таємниць Тернопільщини» також представили ляльки-мотанки, вишитий одяг та плетені вироби з лози. Виставки доповнювали виступи дитячих театральних колективів та фольклорних гуртів.

Захід відбувся у рамках міжнародного культурно-соціального проєкту «Таємниці України для тебе», метою якого є залучення громад до створення єдиної бази даних нематеріальної спадщини України.

Організатори фестивалю кажуть, що зібрану інформацію впорядкують  в унікальних книгах, виготовлених у давній “черпаний” спосіб*, і подарують Національній бібліотеці України ім.Вернадського, Національній бібліотеці Ватикану, Королівській бібліотеці Великої Британії, Олександрівській бібліотеці, бібліотеці  Конгресу США. Друковані примірники також презентують в усіх обласних центрах України, подарують обласним бібліотекам, загальноосвітнім школам, дипломатичним місіям та українській діаспорі за кордоном. 

Примітка* «Черпаний» папір виготовляється з різнотрав’я. Частини рослин виварюються у лузі, відбиваються, мелються, розводяться у воді для одержання пульпи. Пульпи різних кольорів зачерпуються ситом і гармонійно викладаються на полотно.