Смолоскипи, куб та дзеркало: у Тернополі вшанували пам’ять жертв війни в Україні

Щороку в Україні 22 червня відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Тернопільські активісти теж вчора долучилися до пам’ятних заходів. В центрі міста, на театральній площі встановили тематичну інсталяцію.

Композиція складалася з предметів, які мали нагадати тернополянам про події часів Другої світової та сучасної російсько-української війн. Зокрема, це чорний куб, смолоскипи, дзеркало, світлини бійців УПА, УСС, дивізії Галичини, ЗСУ та інших.

« 22 червня – це день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя мільйонів людей, синів та дочок українського народу. Їм довелося битись на двох фронтах: проти комуністів та нацистів. Українці під час Другої світової пережили криваві репресії, депортації, геноциди, насильницьку мобілізацію окупантами та багато іншого жахіття. У планах жодної з тоталітарних імперій не було місця для незалежної України, проте українська нація не здалася, створивши найпотужніший в Європі визвольний рух. Про ці звитяги ми й хочемо нагадати жителям міста, щоб всі пам’ятали загиблих співвітчизників»,- каже один з організаторів виставки, активіст Юрій Яців.

Смолоскипи символізували шлях, який має пройти людина для усвідомлення жертви героїв України, вони вишукалися навколо чорного куба, у якому було дзеркало та надпис: «Це все заради цієї людини»…