Порошенко зустрівся із Вселенським Патріархом Варфоломієм

П‘ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко, під час візиту в Туреччину, зустрівся із Вселенським Патріархом Варфоломієм, повідомляють на сайті ЄС.

«Я подякував Його Всесвятості за велику віру в Бога, за велику віру в Україну і за велику любов до України», – сказав Петро Порошенко.

Вселенський Патріарх підтвердив, що у серпні планує відвідати Україну. «Ми дякуємо Господу, я з натхненням чекаю на візит до України у серпні, щоб відсвяткувати разом з українцями тридцяту річницю Незалежності і України. Тож ми будемо мати приємність і щастя бути знову на святій українській землі, що стала християнською завдяки зусиллям і місіонерській роботі материнської Константинопольської православної церкви», – зазначив Варфоломій. 

«Я надсилаю своє благословення і вітання всім людям в Україні, всім без виключення українцям, не розділяючи їх жодним чином. Нехай Господь благословить Україну і українців», – побажав Вселенський Патріарх.

Очільник Західної єпархії Української Православної церкви у США Архієпископ Даниїл (Зелінський) теж взяв участь у Літургії. 

«Під час цієї літургії об’єдналася в дійсності ціла Вселенська православна церква, вживаючи різні мови і молячись перед Престолом Всевишнього за народ України також тут, у Патріаршому соборі», – сказав Архієпископ Даниїл. Він відзначив надзвичайно важливу роль п’ятого Президента в отриманні Томосу про автокефалію Православної церкви України.