На Тернопільщині міська рада роздає земельні ділянки, які вже мають власників

На Підгаєччині продовжують вирувати пристрасті навколо земельних питань. Тепер тамтешній міський голова разом з депутатами може не лише передати в користування сотні гектарів землі сумнівному підприємству, а й забрати для втілення такої цілі землю, яка вже має власників.

Йдеться про те, що на черговому засіданні сесії міської ради, яка відбудеться завтра, 1 липня, міський голова Ігор Мерена, за підтримки місцевих депутатів, планує передати у постійне користування комунальному підприємству 227, 97 га земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, що новостворене КП «Підгаєцький фермер», яке має стати цим користувачем, існує наразі виключно «в документах»: відповідної техніки не має, місцем реєстрації вказана одна з адміністративних будівель міської ради, з працівників – лише директор підприємства. Як відомо, кум Мерени – Ігор Гатлан.

Окрім цього, Ігор Мерена та Мар’яна Тадра (начальник земельного відділу Підгаєцької міської ради), заручившись підтримкою депутатського корпусу, планують надати в користування КП земельні ділянки,  які вже є чиєюсь власністю.

На сайті міської ради є Проект рішення № 1129-8, яким передбачається передати комунальному підприємству у постійне користування, зокрема, земельну ділянку 4, 8499 га. Але нюанс в тому, що ця ділянка вже є власністю громадян, ще з 2015 року. Відповідні накази Держгеокадастру стали доступні редакції, їх додаємо у матеріалі.

Додамо, така практика для Підгаєцької міської ради не в новинку. Нещодавно тернопільські ЗМІ розповідали, про скандал в Підгайцях, коли працівники міської ради, ймовірно, скориставшись службовим становищем,  для своїх дітей взяли земельну ділянку в центрі міста Підгайці.

А скільки земельних ділянок, які вже мають власників, міська рада планує передати КП – наразі невідомо. Список депутатів, які підтримають таке рішення (та якщо підтримають), ми обов’язково опублікуємо.