Майже 100 тисяч доларів: картина художника з Тернопільщини встановила рекорд на аукціоні

Картину Івана Марчука- художника з Тернопільщини продали на аукціоні за $ 96,800.

Пейзаж «Золота ніч»  був написаний ще 1981 року акрилом в неповторній манері «пльонтанізму» і встановив ціновий рекорд на київському аукціоні «Золотое Сечение», який пройшов 1 червня 2021 року, пише «Marbeks».

На полотні зображено захід сонця над українським селом, що в’ється поруч з річкою, яка дуже нагадує за ландшафтом канівщину над Дніпром.

Естімейт роботи складав $ 60,000-90,000. За твір боролося сім колекціонерів. Картина була виставлена з приватної колекції. Також це є найдорожчий лот серед українських митців, який було продано на українському аукціоні за всю історію.

«Успіх аукціону я пов’язую з двома чинниками. Перший – сама колекція – її рідкість, цінність і значимість знайдених і представлених робіт на торгах. Друга – поява великої кількості нових поціновувачів мистецтва, багато хто з них все більше розглядають мистецтво як інвестицію, розуміючи, що вартість запропонованих шедеврів буде лише зростати», – зазначив співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение» Михайло Василенко.

Попердня найвища публічно зафіксована ціна на роботу Марчука була встановлена влітку 2020 року на тому ж аукціоні у Києві. Натюрморт «Човни цвітом поросли», 1981 було продано за $ 56,100.