Людмила Марченко: «Медики «швидкої» таки матимуть професійне свято

Тернопільщина отримала хороші новини від народної депутатки Людмили Марченко – міністр охорони здоров’я підтримав встановлення офіційного професійного свята «День працівника екстреної (швидкої) медичної допомоги». Віктор Ляшко запевнив, що дату визначать на засіданні профільної колегії 15 червня.

За словами пані Людмили, медики Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вже кілька років намагаються достукатися в різні інстанції з проханням про професійне свято. Зокрема, з 2019-го року керівник Тернопільського обласного центру Михайло Джус звертався і до народної депутатки. Людмила Марченко, у свою чергу, адресувала звернення з цього приводу в Кабмін, Офіс президента та в МОЗ. Таку ініціативу в цих інстанціях не заперечували, але і до конкретики справа не доходила.

«В Україні відзначають чимало професійних свят спеціалістів різних напрямків, зокрема, й медичних, тож, ті, хто щодня рятують життя під час чи після катастроф та віддано працюють і в умовах пандемії, не менше від інших заслуговують на професійне свято», – зауважила депутатка. Щодо кількості таких фахівців,  то, наприклад, на Тернопільщині зараз більше 1300 працівників екстреної допомоги.

На зустрічі з міністром охорони здоров’я пані Марченко також підняла проблематику допомоги хворим інфекційними захворюваннями в Тернопільській області. Адже наразі обласних інфекційних лікарень немає ні для дорослих, ні для дітей.

За словами Віктора Ляшка, це питання у нього на контролі, зараз триває робота над проєктно-кошторисною документацією. Вже найближчим часом міністерство матиме чіткий план побудови інфекційних відділень на базі обласних лікарень для дорослих та для дітей, відповідно, вони й обслуговуватимуть пацієнтів Тернопільщини. Віктор Ляшко повідомив, що, попередньо, за розрахунками МОЗу кожна лікарня отримуватиме близько 750 тис. грн на місяць.

Людмила Марченко зазначила, що вже має напрацьовану проєктно-кошторисну документацію для дитячого інфекційного відділення та запевнила, що опікуватиметься цим питання і надалі та про всі напрацювання інформуватиме на своїх сторінках у соцмережах.