Круглий стіл – «Україна-Азербайджан: Тернопільщина готова до співпраці

У Києві 10-го червня відбувся міжнародний круглий стіл – «Україна-Азербайджан: перспективи співпраці», який організували представники Міжнародного центр протидії російській пропаганді (МЦПРП). Учасницею заходу стала, зокрема, народна депутатка від Тернопільщини – Людмила Марченко.

Організатори розповіли, що на політичному рівні Україна та Азербайджан визначились як стратегічні партнери та співпрацюють в економічній сфері через реалізацію енергетичних проектів, розвиток інфраструктури і транспорту, туризму, торгівлю продукцією металургійної, машинобудівної, харчової і хімічної промисловості.

Особливо цікавим для української сторони є участь у відбудові інфраструктури звільнених територій. Азербайджан та Україна мають високий потенціал і щодо посилення військово-технічної співпраці. Водночас, для Києва велике значення має посилення діалогу з Баку для досягнення тих чи інших геополітичних переваг, в тому числі і з огляду на агресивність та амбіції Російської Федерації.

Серед учасників заходу була і Людмила Марченко – єдина жінка-нардеп від Тернопільської області у Верховній раді України, а за сумісництвом і заступниця співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою. Головним меседжем під час виступу пані Марченко стало питання створення нових робочих місць на Тернопільщині, інвестиції та розвиток інфраструктури. Народна депутатка зазначила, що ми маємо всі можливості економічної взаємодії.

«Азербайджанська діаспора найбільша в Тернопільській області області та має вже багато напрацювань та планів. Наразі тривають перемовини з азербайджанськими інвесторами щодо реалізації спільних проектів. Інвестиції, відродження старих та нові виробництва – це додаткове надходження коштів у місцеві бюджети та нові робочі місця. На сьогодні ми маємо всі умови для співпраці з інвесторами», – підкреслила Марченко.

Також депутатка відзначила активність азербайджанських студентів у наших вишах та великий потенціал роботи в сфері освіти на Тернопільщині.

Не залишилась без уваги й тема Криму. Спостерігаючи за роботою Людмили Марченко можна побачити активну діяльність щодо цього питання, адже депутатка вже давно пролонгує його та приймає активну участь у проекті «Кримська платформа». Також пані Марченко звернула увагу і на доцільності створення спільної медіа-платформи між Україною та Азербайджаном для запобігання дезінформації, яку запропонувала сторона-гість. Людмила Іванівна зауважила, що таку ідею можна втілювати і на території України внутрішньо, в умовах інформаційної ситуації, яка склалася в Криму та на сході України.

Довідково

 Міжнародний центр протидії російській пропаганді – це неурядова організація, метою якої є об’єднання міжнародних зусиль з протидії кремлівській інформаційній агресії.

Команду Центру складають фахівці з комунікацій, психології, соціології та кібербезпеки, дипломати, журналісти, добровольці з України, Грузії, Литви, Латвії, Польщі, Білорусі та інших країн.