«Картини, де зображений Тернопіль, – улюблені»: у місті відбулася виставка молодої художниці Софії Купецької

Тернополянка Софія Купецька малює понад 20 років, під її пензлем народжуються як  гігантські полотна, де кожен може побачити щось своє, так і зовсім маленькі, розміром з косметичне дзеркало, пейзажі. Вперше свої роботи молода художниця успішно презентувала у Львові, а персональна виставка у рідному Тернополі була її мрією.  

«На момент, коли я готова була реалізувати цю виставку,  у нашому місті не знайшлося простору для цього. Зараз я надзвичайно щаслива, що є така нагода, що створили гастрокластер «Nа пошті» і мої роботи можуть оцінити в Тернополі»,- розповідає Софія.

Відкриття виставки Софії Купецької “Лабіринт” відбулося  в єдиній галереї сучасного мистецтва у Тернополі креативного кластеру «Nа пошті» 11 червня. Загалом представили 30  картин. Дівчина каже, що  цей проєкт про відносини між людиною та місцем, про свободу та простір, амбівалентність, розгубленість, щастя, втрату, її спосіб спілкування зі світом. 

«На перший погляд – виставка нічим не особлива, проте насправді у ній заховані символи, які вкрай важливі для мене. А  ті картини, де зображений Тернопіль, – улюблені, я ними пишаюся»,- ділиться художниця.

Аби у тернополян  була можливість відвідувати подібні заходи та дізнаватися про творчих і талановитих людей міста, гастрокластер «Nа пошті» понад два місяці збирав кошти на галерею сучасного мистецтва на платформі «Спільнокошт». Через коронавірусну кризу галерея втратила фінансування і її існування було під загрозою. Проте сьогодні допомога небайдужих людей дала можливість відновити важливу для спільноти культурно-мистецьку діяльність.

«Тут будуть різні види мистецтва, не лише візуальне, але й театральне, музичне, яке завгодно. І виставка Софії ідеально вписується в наш неідеальний простір. Галерея розпочинає повноцінно свою роботу, всі виставки будуть безкоштовними, як ми й обіцяли»,- каже кураторка мистецького простору «Nа пошті» Марічка Юрчак.

Виставка «Лабіринт» триватиме до 29 червня. Галерея працює з вівторка до неділі з 16:00 до 20:00.