Фестиваль “Ї” у Тернополі розпочався з перзентації книги Тетяни Іваніцької

Вчора, 16 червня,  у Тернополі розпочався 8-ий «Мистецький фестиваль «Ї». Перший день був присвячений літературі нашого міста. Усі заходи відбувалися у бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля», де письменники регіону представили свої книги та творчі проєкти.

Відкрити фестиваль випала можливість Тетяні Іваніцькій. Письменниця за фахом – лікар-психіатр, вчора презентувала свою першу прозову книгу «Мій дідусь був польським переселенцем».

«Мого дідуся у 5 років переселили із села Кописно, Підкарпатського воєводства, української етнічної території Надсяння. Від села тоді майже нічого не залишилось, радянський режим так і не дозволив дідусеві туди повернутись. Ми після смерті дідуся вирішили поїхати туди, зібрати інформацію, також перевірити факти в архівах. Дуже хотілось зібрані історії та факти втілити у творі, адже це історія, яка має властивість повторюватися», – розповіла Тетяна.

Твір написаний на основі реальних фактів, хоч авторка запевняє, що всі слова йшли наче від серця, писалося дуже просто, тож і читачеві має бути легко та цікаво. Книга має два сюжети, що переплітаються подіями один з одним.

«З таких маленьких історії кожної сім’ї, з їх ідентичності складається історія цілої України. Якщо ми не можемо уникнути таких глобальних речей як урбанізація, зменшення кількості сіл, ми можемо хоч зберегти те, що відрізняє нас від інших, формує нашу національну унікальність»,- каже Тетяна.

Модератором зустрічі був директор «Мистецького фестивалю «Ї» Юрій Матевощук, він зазначив, що тема переселенців сьогодні дуже актуальна, бо з проблемами, які зокрема, описані і в книзі, сьогодні стикаються українці зі Сходу країни.

Зазначимо, що фестиваль триватиме 5 днів, на учасників та відвідувачів чекає насичена програма заходів у напрямках літератури, мистецтва, музики, кіно та театру.

Вхід 17-го червня на усі події вільний. Для цього потрібно лише зареєструватися у відповідній формі.

Проте уже наступні дні з 18-20 червня вхід на події у драмтеатрі буде платний. Квитки можна придбати за посиланням.

Усю програму подій можна побачити на сторінці фестивалю або ж завантажити за посиланням.