«Федерація змішаних єдиноборств ММА України» скандально дискваліфікувала юних спортсменів

Організували Чемпіонат України, прийняли грошові внески від учасників, провели змагання, визначили переможців, а потім – анулювали результати та дискваліфікували учасників. Саме так зробили представники Федерації змішаних єдиноборств ММА України, зокрема, її президент – Олег Рожкевич.

Йдеться про чемпіонат України зі змішаних єдиноборств для дітей, юнаків та юніорів, який організувала федерація в Одесі. Відбувався він впродовж 21-24 травня.

У нашу редакцію звернулися батьки 11 підлітків, віком від 10 до 17 років. Їхні діти були учасниками вищезгаданого чемпіонату, дехто зайняв призові місця, отримав відповідні нагороди, а потім – був дискваліфікованим. Причина, кажуть, у тому, що ці юні спортсмени брали участь у змаганнях з єдиноборств, які організовували інші федерації.

У батьків виникає логічне запитання: чи розвиває дана федерація та її президент Олег Рожкевич спорт в Україні?

Тренери зазвичай наголошують на тому, що аби їхні вихованці прогресували та ставали кращими – необхідно брати участь у змаганнях. Тому не варто дітей в цьому обмежувати, а треба давати їм можливість змагатися, незалежно від того, хто є організатором тих чи інших чемпіонатів. Виявилося, у «Федерації змішаних єдиноборств ММА України», керівником якої є Олег Рожкевич, так не думають. Така позиція, переконані батьки, не має нічого спільного із розвитком спорту.

Окрім цього, батьки звертають увагу на ще одну проблему – фінансову. Йдеться про те, що ніхто ж не приховував своєї участі в інших чемпіонатах, тобто, це було відомо заздалегідь. Якщо організатори чемпіонату в Одесі про це знали, то чому допустили «спортсменів-порушників» до змагань, взявши у них по 800 гривень внеску? До того ж, щоб приїхати на чемпіонат в Одесу батьки теж платили власні кошти і проживання/харчування оплачували з власних кишень. Тож, сім’ї понесли немалі витрати. І для декого потрачені в Одесі суми – справді суттєво позначились на бюджеті.

Батьки обурені такою ситуацією, і як ми бачимо – мають на це підстави. Зауважують, найбільше шкода, що діти дуже ображені таким рішенням Рожкевича. Вони розчаровані, адже їх обманули, давши можливість змагатися, вручивши нагороди, а після цього принизили дискваліфікацією.

Розпорядження про дискваліфікацію – додаємо.