Період подання реєстраційних документів для участі в ЗНО-2021 завершився у п’ятницю, 5 березня. Бажання скласти тестування виявили понад 10 тисяч абітурієнтів Тернопільщини. Ця кількість не є остаточною, оскільки заяви, надіслані на адресу регіонального центру, опрацьовують дотепер.
Не обійшлось цьогоріч і без нововведень. Зокрема, у 2021 році абітурієнти вперше зможуть відмовитися від здачі тестувань з української літератури. Відтепер у переліку предметів для ЗНО виокремили українську мову та українську мову і літературу.
«Це пов’язано з тим, що для частини учасників оцінювання потрібно скласти лише українську мову, як державну підсумкову атестацію, і цього їм достатньо. І крім цього, є затверджений наказ правил прийому до вищих навчальних закладів, де чітко прописано на які спеціальності, напрямки підготовки будуть вимагати сертифікати з української мови, а на які – з української мови та літератури, – розповів заступник директора Тернопільського інституту післядипломної педагогічної освіти з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк. – Звісно ж, кращим варіантом було обрати українську мову і літератур, бо абітурієнт отримує одразу три оцінки. Перша – державна підсумкова атестація з української мови і ще дві оцінки – як вступні в заклад вищої освіти».
Окрім цього, до переліку обов’язкових іспитів додали математику. Оцінка за ЗНО з цього предмету визначатиметься за тим рівнем, за яким вивчалася математика у школі – стандартний або ж профільний.
«Той, хто не захоче використовувати математику, як вступний іспит у заклад вищої освіти, під час реєстрації це можна було вказати, і він отримає лише оцінку за державну підсумкову атестацію за 12-бальною шкалою», – зазначив пан Юрій.

Також цьогоріч, для вступу у виш можна буде використати і сертифікати з результатами тестування 2018, 2019, 2020 і 2021 років.
Предмети основної сесії ЗНО 2021
Участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести найбільше із 5-ти навчальних предметів. Обрати він повинен із цього переліку:
- українська мова;
- українська мова і література;
- математика;
- історія України;
- біологія;
- географія;
- фізика;
- хімія;
- англійська мова;
- іспанська мова;
- німецька мова;
- французька мова.
Слід зауважити, що для осіб, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковим буде проходження ЗНО з 4 навчальних предметів:
- українська мова або українська мова і література;
- математика;
- історія України або одна з іноземних мов;
- один із навчальних предметів на вибір.
Основна сесія ЗНО цьогоріч стартує 21 травня та триватиме до 15 червня. Графік проведення:
- 21 травня – хімія;
- 24 травня – іспанська, німецька, французька мови;
- 25 травня – англійська мова;
- 28 травня – математика;
- 1 червня – українська мова, українська мова і література;
- 4 червня – історія України;
- 7 червня – фізика;
- 10 червня – біологія;
- 15 червня – географія.
Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів розмістять на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року включно.