Понад 200 кілометрів доріг відремонтують на Тернопільщині цього року

Понад 200 кілометрів доріг державного значення планують відремонтувати цього року на Тернопільщині. Про це повідомив виконувач обов’язків начальника обласної Служби автомобільних доріг Микола Довгошия.

За його словами, на це з держбюджету виділили понад мільярд гривень у рамках проєкту “Велике будівництво”.

«Тернопільщина знаходиться в лідерах фінансування і відновлення доріг. Тобто, ми не обділені увагою, як це було в попередні роки. Постанова Кабміну передбачає виділення понад 1 мільярда гривень. Загалом – цьогоріч буде відновлено понад 200 км доріг», – заявив Микола Довгошия.

У пріоритеті – дорога М-30 Стрий – Ізварине. Це нова дорога міжнародного значення, на Тернопільщині вона збігається з існуючим шляхом М – 12, перетинає нашу область зі сторони Хмельницької області до межі з Івано-Франківською. Частина цієї дороги вже ремонтувалась у 2018 році.

«Це буде найдовша дорога в Україні. Ремонт відрізка з Тернополя до Івано-Франківської області, який запланували цьогоріч, відбуватиметься в декілька етапів. З Тернополя до Бережан буде поточний і середній ремонт доріг, а в Бережанах і далі – капітальний», – каже очільник САД, і додає, в Бережанах виникла проблема через старі комунікації, яким вже понад пів століття, відтак там відбуватиметься капітальний ремонт.

Щодо розпочатих минулого року робіт, то цього року деякі продовжуватимуть. Йдеться зокрема, й  про трасу М–19. Це найдовша дорога в нашій області. Перехідним об’єктом є і  дорога М–18 — туристичний маршрут, ремонт буде продовжено і завершено у 2021–му році.  Інші дороги, які оновлять: ділянки Т–20–10, Р–39, Т–20–02 (Смиківці-Гримайлів), Р–26 (на Шумськ), а також Т–09–03 (від Сатанова до Гримайлова та Бучач-Товсте).

«Варто зазначити, що коли ми говоримо про ремонт доріг, то йдеться не лише про новий асфальт, але й про облаштування тротуарів, нанесення розмітки холодним пластиком, освітлення, бар’єрне огородження тощо»,– наголошує Микола Довгошия.

Крім того, САД у Тернопільській області також облаштовуватиме майданчики для зупинки великогабаритного транспорту та автомобілів.

До слова, цього року також планують розпочати будівництво північно-східного обходу Тернополя – автошлях І технічної категорії з 4 смугами руху, будівництво якого дозволить розвантажити вулиці обласного центру від транзитного транспорту та покращити безпеку руху. Він з’єднає населені пункти Шляхтинці та Смиківці і дві міжнародні траси М19 та М12. Наразі будівництво на етапі землевідведення.