Благодійна їдальня у Тернополі тричі на тиждень годує потребуючих

Благодійна їдальня при «Карітас Тернопіль» тричі на тиждень приймає безхатьків і потребуючих людей. Вони тут отримують не лише гарячу їжу, а й моральну підтримку.

У час пандемії COVID-19 їдальню перевели у режим роботи «їжа на виніс» (з собою). Готові страви видають лише в індивідуальному (принесеному з собою) або одноразовому посуді, персонал працює в захисних засобах.

Щоразу на благодійні обіди приходять близько вісімдесяти людей. Підопічні їдальні – це люди з інвалідністю, малозабезпечені, безпритульні, люди, які не можуть собі дозволити достойне харчування самостійно. Обіди вони отримують у понеділок, середу та п’ятницю о 12:00.

Сьогодні підопічним фонду, поварі приготували рис з м’ясною підливою та консервовані овочі. Також кожен потребуючий отримав буханку хліба та булку.

Пані Дарія розповідає, про безоплатні обіди дізналася півроку тому. Жінка на свою пенсію забезпечує себе та сина інваліда. Грошей, бідкається пані Дарія, катастрофічно не вистачає, навіть на їжу.

«Про можливість безкоштовно обідати мені розповіла подруга. Я багато грошей трачу на лікування сина. Мене сюди привела біда. Я дякую за ті обіди, за той хліб, який часто неабияк помагає втамувати голод».

На фото пані Дарія справа

Їдальня функціонує завдяки небайдужим людям, парафіяльним спільнотам та організаціям. Також деякі добродії надають безпосередньо продукти для обідів – консервації, закрутки та сезонні продукти.

 «Переважно готуємо на обід другі страви. Стараємося приготувати їжу на 80 осіб, зазвичай її вистачає для всіх охочих. Але у критичній ситуації можемо нашвидкоруч ще щось приготувати, якщо комусь таки  не вистачило», – зазначає поварка благодійного фонду «Карітас Тернопіль» Любов.

Проект «Благодійна їдальня» існує 26 років та є одним з перших в «Карітасі».

«Раніше потребуючі отримували обіди у нашій їдальні, – розповідає працівниця БФ «Карітас Тернопіль» Аліна Муц. – Звісно ж, це було краще – вони могли довше посидіти, поспілкуватися. У холодну пору – навіть погрітися. У зв’язку з карантином, вже майже рік, обіди організовуємо на виніс. Люди приходять зі своїм посудом, а безпритульним ми надаємо їжу в одноразовому посуді. У нас є списки людей, які регулярно нами обслуговуються. Люди з інвалідністю чи іншими проблемами зі здоров’ям, нам надають підтверджуючі документи. Але ми стараємося незважати на такі бюрократичні моменти. Тому, навіть при умові, якщо людина не має документів, які засвідчують її особу, вона має право отримати свій повноцінний обід».

Також у «Карітасі» зазначають, число тих, хто потребує підтримки їжею, під час карантину значно зросло. Відповідно, й збільшилась потреба у продуктах харчування. Тому працівники фонду нагадують про можливість підтримати Благодійну їдальню через пожертви на рахунок «Карітасу».