Євросоюз на рік продовжив санкції щодо Білорусі

У заяві також повідомляється, що ЄС розгляне можливість подальших санкцій, а також продовжить надавати підтримку громадянському суспільству і незалежним ЗМІ Білорусі, пише DW.

Рада Європейського Союзу у четвер, 25 лютого, ухвалила рішення подовжити дію санкцій щодо Білорусі до 28 лютого 2022 року.

“Сьогодні Рада постановила продовжити до 28 лютого 2022 року обмежувальні заходи щодо високопосадовців, відповідальних за жорстокі репресії і залякування мирних демонстрантів, представників опозиції і журналістів у Білорусі, а також осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів виборів”, – йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС.

У повідомленні вказується, що санкції ЄС також націлені на “економічних суб’єктів, великих бізнесменів і компанії, які отримують вигоду від режиму Олександра Лукашенка і/або підтримують його”.

У Раді ЄС заявили, що Євросоюз, “з огляду на тривалу неповагу до основних свобод і прав людини, а також репресії щодо білоруського народу і громадянського суспільства з боку влади”, розгляне можливість подальших санкцій, а також продовжить надавати підтримку громадянському суспільству і незалежним ЗМІ Білорусі.

Санкції ЄС щодо Білорусі

Євросоюз ввів санкції щодо Білорусі в жовтні 2020 року за фальсифікацію виборів і репресії щодо учасників протестів.   У листопаді ЄС розширив список, включивши в нього Олександра Лукашенка і ще 14 осіб. 17 грудня Рада ЄС схвалила наступне розширення санкцій проти режиму Лукашенка – візові та майнові заборони щодо ще 29 фізичних осіб, а також вперше – проти цілої низки підприємств.