В ЄС домовилися про розробку паспортів вакцинації від коронавірусу

За словами канцлерки Німеччини, країни ЄС розраховують, що єдиний цифровий паспорт вакцинації від коронавірусу буде готовий упродовж трьох місяців, повідомляє DW.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) очікує, що єдиний паспорт ЄС про вакцинацію від коронавірусу буде розроблений до літа. Про це вона заявила у четвер, 25 лютого, за підсумками саміту глав держав ЄС, який провели у форматі відеоконференції.

“Політичне завдання – домогтися цього в найближчі місяці, ми говорили про три місяці. Я очікую, що до літа все буде готово”, – заявила Меркель, цитує агентство dpa.

Паспорт вакцинації повинен, серед іншого, забезпечити певні пільги вакцинованим особам у разі такої необхідності. Це не означає, що в майбутньому подорожувати зможуть тільки ті, у кого є підтвердження про вакцинацію. Але такі країни як Греція, Кіпр, Болгарія та Австрія виступають за надання певних переваг власникам паспортів вакцинації. Наприклад, Греція і Кіпр вже домовилися з Ізраїлем про майбутній в’їзд вакцинованих осіб, а деякі держави ЄС, такі як Польща і Румунія, вже надають вакцинованим особам пільги, наприклад, при в’їзді в країну.

Але поки що жодного політичного рішення на рівні ЄС не ухвалено. На даний момент держави-члени ЄС погодилися тільки про необхідність розробки взаємно визнаних доказів вакцинації. Для цього планується створення бази даних для реєстрації щеплень і персоналізованого QR-коду для щеплених осіб.

Карантинні обмеження рекомендують зберегти

У заключному комюніке саміту лідери країн ЄС також вказали на необхідність подальшого збереження запроваджених карантинних обмежень. Вони також дійшли спільної позиції щодо необхідності продовження обмежень на вільне пересування і туристичні подорожі, повідомляє агентство Reuters.

Виділення вакцин третім країнам

Під час відеосаміту лідери країн ЄС також підтвердили готовність допомогти вакцинами третім країнам, включно з країнами “Східного партнерства”, учасником якого є і Україна. 

“Ми не будемо в безпеці доти, поки всі не будуть у безпеці, в зв’язку з цим ми підтверджуємо нашу солідарність з третіми країнами за допомогою COVAX, так само як і готовність ділитися вакцинами з нашими сусідами й надалі. Ми домовилися продовжувати ділитися вакцинами, особливо для працівників системи охорони здоров’я, які повинні бути серед перших, кого потрібно захистити. Наша допомога повинна йти тим, хто її потребує, включно з Африкою, західними Балканами, “Східним партнерством”, Латинською Америкою”, – заявив за підсумками відеосаміту президент Європейської Ради Шарль Мішель.