Главная > новини тернопільщини > За ялинками на Тернопільщині пильнують загони екологів та правоохоронців

За ялинками на Тернопільщині пильнують загони екологів та правоохоронців

27.12.2019 09:50


У час наближення Новорічних та Різдвяних свят особливо актуальною для природоохоронців Тернопільщини є охорона хвойних насаджень від самовільних рубок. Саме тому, в цей час вживаються посилені заходи з попередження порушень при заготівлі та реалізації новорічних ялинок.

 

Щоб запобігти знищенню насаджень, представники Держекоінспекції, лісохорони, правоохоронці та екологи створюють на Тернопільщині тимчасові пости на дорогах, приміських залізничних станціях, автовокзалах, у містах і населених пунктах для перевірки документів на право перевезення та продажу ялинок, затримання осіб та вилучення незаконно заготовлених новорічних ялинок.

 

Держекоінспекція наголошує, що штрафи за незаконну рубку хвойних насаджень суттєво зросли. Відповідно до статті 65  Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід у лісі тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 510 до 1020 грн. і на посадових осіб від 2550 до 5100 грн. А за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів також передбачена відповідальність згідно ст. 88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої за рішеннями відповідних місцевих судів.

 

Окрім того, за кожне незаконно зрубане дерево нараховуються збитки, відповідно:

 

- на територіях природо-заповідного фонду:  до 10 см - 246 грн., 10-14 см - 429 грн.

 

- у лісах: до 10 см – 498 грн.; 10 - 14 см – 878 грн.;

 

- у межах населених пунктів: до 6 см – 800 грн.; 6 - 10 см - 1152 грн.; 10-14 см – 1500 грн.

 

 


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x