Главная > новини тернопільщини > У всесвітньовідомого художника з Тернопільщини Івана Марчука Київська міська рада виграла багатомільйонний позов

У всесвітньовідомого художника з Тернопільщини Івана Марчука Київська міська рада виграла багатомільйонний позов

02.08.2020 21:40


Господарський суд Києва вирішив стягнути з художника Івана Марчука плату за десять років оренди ділянки, де йому так і не дали створити музей.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 17 червня, пише Наш день.

Як стало відомо, Господарський суд Києва прийняв рішення про стягнення 5,5 млн грн з ТОВ «Виставковий центр-музей художника Івана Марчука» на користь Київської міської ради за несплату оренди земельної ділянки.

Йдеться про 0,65 га землі за адресою Михайлівська площа,1 із цільовим призначенням для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального культурного центру «Музей художника Івана Марчука» на Андріївському узвозі.

З 2016 по 2019 рік орендар сплатив за ділянку тільки 35 тисяч гривень. Відтак Київська міська рада нарахувала 4,8 млн грн боргу з оренди, а також 3% річних та інфляційні втрати.

У матеріалах суду зазначається, що договір про оренду земельної ділянки датований 2010 роком. Відтоді художник неодноразово звертався до міської влади з проханням зменшити розмір орендної плати, зокрема, у зв`язку з неможливістю розпочати будівництво музейного комплексу, тривалим погодженням дозвільної документації, зростанням вартості робіт тощо.

Суд визнав, що через ці причини, а також складний фінансовий стан та несприятливу економічну ситуацію, відсутність підтримки з боку органів державної влади та місцевого самоврядування, відповідач не зміг виконати свої зобов`язання за договором. Зокрема, сама міськрада та Міністерство культури не виконали задекларовані наміри щодо прийняття участі у створенні музею. Але суд постановив, що усі ці причини не можуть слугувати підставою для невиконання умов договору оренди земельної ділянки чи підставами для звільнення відповідача від відповідальності за таке невиконання.

Нагадаємо, Іван Марчук народився у селі Москалівка Лановецького району на Тернопільщині. Український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка. Він – єдиний український митець, який потрапив до рейтингу «100 геніїв сучасності», який уклала британська газета «Дейлі телеграф». Доробок Марчука налічує близько п’яти тисяч творів. Він провів понад 150 персональних і близько 50 колективних виставок. Художник заснував новий стиль у мистецтві – «пльонтанізм» – який створює ефект об’ємного зображення за рахунок нашарування й переплетення тонких, філігранно пропрацьованих ліній.

Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x