Главная > новини тернопільщини > У Тернополі зліпили 20 тисяч вареників атовцям

У Тернополі зліпили 20 тисяч вареників атовцям

20.02.2015 09:30


Тернопільські господині приготували для захисників Сходу цілий арсенал смачної зброї. Всього лиш за один вечір 20 тисяч вареників по-домашньому із картоплею і смальцем наліпили 50 господинь під проводом Віри Небесної та Галина Берецької. Вже завтра наїдками смакуватимуть по усій лінії оброни. Одразу після ліпки господині відправили смаколики в АТО.

Щоб допомогти захисникам жінки зібралися у кафе «Галичанка». «Озброїлися» фартухом представниці різного покоління. Кожна із них, кажуть, вкладає душу, молитву і надію, в кожен вареник. «Щоб жодна куля не торкнулась наших захисників,» - кажуть кулінарки.

Організували волонтерський рух свахи Віра Небесна та Галя Берецька. Жінки розповідають , що розпочали роботу разом із колективом та учнями ЗОШ №6. Продукти для вареників збирали по усій Тернопільській області. Частково фінансами допомогли місцеві підприємці.

Пані Галина розповідає, секрет смаку волонтерських вареників у тому, що роблять їх із любов’ю.

- Спочатку ми їх ліпимо, потім варимо - і під холодну воду, розставляємо на стіл, заливаємо жиром, спаковуємо у відра, заморожуємо та відправляємо. Це допомагає страву довше зберігати свіжою.

Про акцію студентці ТНПУ Мар’яні розповіла подруга. Дівчина не вагаючись одразу ж погодилась, адже на війну їде її 59-річнний батько.

- Біда не так далеко, як думають багато людей, вона тут і вже стукає в двері . Я вважаю, що на фронті головне перемога, а ми дівчата маємо сприяти в цьому нашим захисникам, забезпечуючи тилову роботу, – розповідає вона. - Вареники це домашня страва, яка потребує багато часу і сил, тому герої не часто ласують ними.

До благородної праці долучились і колективами. Згортувала до праці весь свій гурт департаменту соціальної праці населення Олена Капелян.

 - До подібної акції долучаємось вперше і, надіюсь, що не в останнє. На фронті у мене багато знайомих, на жаль деяких уже поховали. Я рада, що чимось можу допомогти. Важко вдома сидіти і дивитися, а зліпити вареники - це особистий вклад у перемогу. Якщо ми не будемо допомагати тут, то нас буде нікому захищати.

Старший син господині пані Тамари пройшов Афганістан, тому жінка знає, що таке війна.

- Прийшли сюди із подругою, щоб відати шану, вкласти крихітку своєї роботи і просто поклонитися нашим героям. Вкладаю в кожний вареник надію на те, що скоро настане мир.

 Організатори зазначають, що акцію будуть проводити доки це буде потрібно і просять долучатися тернополян.

 

Оксана Хлистова

 


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x