Главная > новини тернопільщини > У Тернопіль приїхав творець «Восьмого чуда світу»

У Тернопіль приїхав творець «Восьмого чуда світу»

17.03.2016 16:30


Володимир Казарян привіз у місто підковану блоху, караван верблюдів у вушку голки та портрети на рисових зернятках.

 

Виставку мікромініатюр відкрили сьогодні у Арт галереї.

 

У Тернопіль привезли 30 мікромініатюр, які демонструють увесь діапазон можливостей майстра. За тридцять п’ять років роботи у цій сфері Володимир Казарян освоїв не лише різноманітні техніки, а й проекспериментував з матеріалами. Тернополяни можуть побачити і скульптури з мамонтової кістки на волосинці, і букети квітів з пилу дорогоцінного каміння, і портрети на кристаликах бурштину, і скульптури на макових зернятках. «Родзинкою» і, мабуть, найвідомішою роботою Казаряна є караван верблюдів, поміщений у вушко голки.

 

 

 

 

 

 

 

Кожна мікромініатюра демонструється у скляній кулі, зверху якої прикріплена збільшувальна лінза, адже без неї розгледіти що-небудь неможливо.

 

Лінзи збільшують зображення у 50 -100 разів. При виготовленні мікромініатюр Володимир Казарян використовує мікроскоп з можливістю 300-кратного збільшення.

 

На виготовлення однієї мікромініатюри майстер витрачає від 1 до 3 місяців. За роки роботи Казарян виготовив кілька сотень мікромініатюр. Його виставки мандрували Європою, США, Арабським світом. У Тернопіль виставку привезли вперше.

 

Особливістю творчості Володимира Казаряна є залежність від ударів серця: кожен штрих до мікроскопічного витвору майстер вносить під час пауз між стисканням серця. Що й казати про затримку ним дихання та медитативний спокій рухів.

 

-       Так як не існує школи мікромініатюри, то доводиться самостійно винаходити технології та виготовляти інструменти для кожної роботи окремо. Інколи на виготовлення інструменту доводиться витрачати більше часу, ніж на саму роботу. Багато років через це доводилось тренувати техніку. Моя улюблена робота та, над якою я працюю в даний момент. Усі мікромініатюри, немов мої діти. Вони всі мої улюблені, бо вони під час роботи «народжуються»: я відрікаюся від решти справ, та зосереджуюсь лише на творчості, - розповідає Володимир Казарян.

 

Юлія Швець

Фото автора


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім. 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x