Главная > новини тернопільщини > Три роки жителі селища Скала-Подільська ходять по воду 2 кілометри

Три роки жителі селища Скала-Подільська ходять по воду 2 кілометри

14.06.2020 21:27


Люди, які живуть у центрі Скали-Подільської на Тернопільщині, 3 роки не мають води.


Жителі Скали-Подільської Борщівського району вимагають забезпечити їх цілодобовим водопостачанням. Петицію про це зареєстрували на сайті громади.

Місцевий житель Сергій Бондарчук розповів Суспільному, що близько 3-х років люди, які живуть у центрі Скали-Подільської, не мають води. Її набирають в джерелі, що за 2 кілометри від селища.

Мешканка Скала-Подільської Наталія Кавковська живе в двоповерховому будинку в центрі Скали-Подільської. Жінка каже, у неї вода є лише вночі:

"Дитину миємо в тазіку, самі там миємося. Зараз жара, ще й пандемія з тим коронавірусом, а ми не можемо помитися. Ми ведемо спосіб життя нічний, в ночі лише, година 2 з'являється вода".

На першому поверсі цього ж будинку разом із сином живе Ярослав Потурняк:

"На даний час 2-га година дня, води немає. Вчора після обіду ми приїхали з Тернополя і так води і не було. Воду привозимо з Басону, джерело це знаходиться на старій Скалі на відстані більше 2 км. Це раз на 2 дні треба їхати за водою".

На початку червня житель Скали-Подільської Сергій Бондарчук зареєстрував петицію на сайті громад про безперебійну подачу води. Якщо вона набере 200 голосів, її мають розглянути на сесії селищної ради. Наразі там 73 голоси.

Начальник Скала-Подільського комбінату комунальних підприємств Юрій Альбертович каже, раніше в центр міста воду подавали з водонапірної вежі та свердловини. У 2017 році вежу визнали аварійною.

За словами голови Скала-Подільської селищної ради Віктора Мирончука, щоб подавати воду у центр селища в листопаді минулого року відкрили свердловину, яку викопали у 80-их роках.

 

Вона потребує ремонту, каже Віктор Мирончук, а це близько 200 тисяч гривень. За словами чоловіка, раніше її не відновлювали, бо не мали коштів. На сесії селищної ради 12-го червня з бюджету виділили 35 тисяч.

"Відгукнулося багато підприємців і підприємств, які закуплять за свій рахунок обладнання, також з селищного бюджету буде виділено кошти. Якщо центр Скали має свердловину і це недостатня кількість води, то колишнє військове містечко, там є 4 свердловини і їх більше, ніж достатньо для того, щоб ми могли мати воду", - каже Віктор Мирончук.

Ремонт свердловини планують завершити до кінця червня.

Що відомо:

У центрі міста, де немає води, є 7 багатоквартирних будинків і 16 приватних, - каже голова Скала-Подільської селищної ради Віктор Мирончук. У селищі проживає близько 4 з половиною тисяч людей.

 


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x