Главная > новини тернопільщини > Тернополянки збирають підписи, щоб їм знову дозволили партнерські пологи

Тернополянки збирають підписи, щоб їм знову дозволили партнерські пологи

17.06.2020 10:44


Жінки часто говорять про страх та розгубленість під час пологів. Тоді породілля відчуває максимальний біль, вразливість, потребу у підтримці найближчої людини. Якщо її поруч немає, то ці обставини можуть негативно впливати на перебіг пологів, а відтак – на здоров’я мами й малюка. 
Проте, незважаючи на ці фактори, на час епідемії COVID-19 у Тернополі заборонили партнерські пологи. Але жінки проти. Тому збирають підписи за відновлення партнерських пологів. Ось тут лінк: https://petition.e-dem.ua/ternopil/Petition/View/1258

На жаль, дехто помилково вважає партнерські пологи відвідуванням жінки. Проте сьогодні – це сучасний метод з доведеним позитивним впливом. Партнерська підтримка зменшує ймовірність кесаревих розтинів, інструментальних пологів, а діти в таких умовах народжуються більш здоровими. ВООЗ та ЮНІСЕФ вважають партнерські пологи позитивним досвідом жінки і рекомендують їх зберігати навіть для жінок, у яких діагностований коронавірус. Звісно ж, за умов дотримання заходів безпеки. 

“На час карантину місцева влада у Тернополі заборонила практику партнерських пологів. Хоча такі рішення є компетенцією Міністерства охорони здоров'я, а воно заборони не вводило. Тому звертаємось до Тернопільської міської ради з петицією про скасування відповідних заборон та зазначення безпечних умов для проведення партнерських пологів під час епідемії COVID19”, - пояснює Ірина Яремчук, авторка ініціативи “Тернопіль - місто щасливих сімей”.

Участь партнера в пологах - велика підтримка для жінок і значне полегшення для медиків. Сьогодні в Україні працюють пологові, які дозволяють партнерські пологи в час епідемії COVID-19, при дотриманні норм безпеки. Це як мінімум п'ять пологових будинків у Києві та Луцький перинатальний центр. 

«Пологи відбуваються так само, як і раніше. Якщо запланована присутність партнера — підготовка відбувається ще до пологів: він проходить флюорографію, здає аналіз на стафілокок. Цього достатньо, щоб партнер був разом із породіллею. Єдине заборона наразі — це відвідування після пологів», — пояснив головний лікар столичного пологового будинку №5 Дмитро Говсєєв. 

Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x