Главная > новини тернопільщини > Тернополяни проти забудови привокзальної площі

Тернополяни проти забудови привокзальної площі

19.02.2015 15:44


Жителі прилеглих будинків та професійні архітектори називають злочином план забудови території біля залізничного вокзалу міста. Вже близько тижня територія, яку планують забудувати, обгороджена парканом. За цей час забудовник жодного разу не звернувся до мешканців сусідніх будинків. Люди вже і підписи зібрали, і у міську раду звертались, та двері усіх установ залишились перед ними закритими.

- Всі мешканці прилеглого будинку проти забудови – бідкається жителька будинку на вул. Богдана Хмельницького Марина Яворська. – Є зібрані підписи про те, що їх не було поставлено до відома про будову. В нас в країні війна, а комусь лише гроші потрібно. Замовник будівництва – комунальне підприємство міської ради. Хто забудовник у документах не знайдеш, зашифрувалися.  Ми, як тільки почали ставити паркан, почали шукати юристів, писали звернення в міську раду. Вони там відповіли, що усі дозволи є. І додали: « Ви нічого не доб’єтесь».

Тернополяни бояться, що будова не лише спотворить вигляд привокзальної площі, а й пошкодить старі будинки по вул.Богдана Хмельницького. Усі комунікації будинків у цьому районі старі і легко піддаються пошкодженням.

Солідарний із тернополянами і головний архітектор міста. Голова міської спілки архітекторів Олег Головчак вважає будову чергового торгового комплексу у центрі злочином.

- Цього об’єкту не повинно тут бути ні при яких обставинах, - заявляє архітектор. – Мені міський голова обіцяв, що цього об’єкту не буде.  Як і будови через дорогу. Дане питання не обговорювалось ні з архітектурною громадськістю, ні на містобудівних радах. Для архітектури міста це нонсенс і той, хто стверджує, що це буде красиво – бреше.

Громада міста збирається зупинити забудовника за будь-яку ціну. Від правових методів готова перейти і до фізичного перешкоджання забудові.

- Привокзальна площа – це архітектурна цінність міста, - говорить громадський активіст Ігор Сцібайло. – Зупинити забудовника ми зможемо лише коли долучимось до протесту проти забудови усією громадою міста.

Активісти закликають тернополян не бути байдужими до потворення архітектури міста  прийти 22 лютого на майдан на Віче.


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x