Главная > новини тернопільщини > Тернополяни намагалися продати у ЄС цінні і старовинні речі

Тернополяни намагалися продати у ЄС цінні і старовинні речі

14.11.2017 17:31


Спритні чоловіки намагалися переправити через кордон старовинний гобелен та давній часопис. На щастя, на кордоні з Польщею підозрілі передачі перехопили працівники СБУ.  

 

Перший продавець старожитностей, як пише газета Номер один пенсіонер Леонід, знайшов багатого покупця з Варшави і намагався продати йому старовинний гобелен ХVІІ-XVIII століття. Чоловік запакував виріб у коробку, а зверху поставив дерев’яні рамки.  Відтак, пішов на автовокзал, віддав ящик водієві автобуса «Тернопіль-Варшава», переконавши останнього, що це передача для сина. Водій автобуса подивився в коробку, але гобелена не побачив і взяв передачу. Натомість, уже на кордоні, при перевірці, старожитність знайшли працівники СБУ.  Сьогодні пенсіонерові грозить штраф 10,2 тисячі гривень Гобелен же конфіскували.

 

Другий продавець був більш наївним. Володимир з села Іване-Пусте  вирішив продати колекціонеру з Польщі  стародрук – книгу «Часослов» старослов’янською мовою, видану в 1762 році  у друкарні Троїцько-Іллінського монастиря. Часопис вирішив передати  водієві приватного буса, який возить людей та передачі до Польщі. Натомість водій розпитав чоловіка про цінну передачу та попросив за свої послуги 100 доларів. Продавець стародруку погодився, адже планував заробити на реліквії 95 тисяч гривень.

Спритний водій заховав стародрук у  коробку з інструментами. На кордоні ж працівники СБУ  поряд з інвентарем знайшли стародавню книгу. Сьогодні водій буса також має сплатити штраф 10,2 тисячі гривень , а реліквію конфіскували на користь держави. 


Поділитись:Актуальне   
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x