Главная > новини тернопільщини > Тернопільський апеляційний суд збільшив покарання винуватця смертельного ДТП

Тернопільський апеляційний суд збільшив покарання винуватця смертельного ДТП

10.02.2020 17:03


Тернопільський апеляційний суд не погодився із призначенням умовного покарання водію, який вчинив ДТП у стані алкогольного сп'яніння.

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу прокуратури Тернопільської області на вирок Борщівського районного суду від 19 листопада 2019 року.
Як встановлено місцевим судом, 19 вересня 2019 р. під вечір 26-річний обвинувачений Олександр М., перебуваючи в стані сильного алкогольного сп'яніння, керував автомобілем “Хюндай Акцент” та перевозив двох пасажирів автодорогою “Тернопіль — Скалат — Жванець”.
Проїжджаючи с. Гермаківка Борщівського району, Олександр М. перевищив дозволену швидкість, втратив контроль над керуванням автомобіля і, допустивши занос транспортного засобу за межі проїжджої частини, в'їхав у дерево. Внаслідок ДТП один із пасажирів, 27-річний Михайло Б. від отриманих травм помер на місці пригоди.
Вказані дії Олександра М. кваліфіковано за ч. 2 ст. 286 КК України, як порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого.
Санкція ч. 2 ст. 286 КК України передбачає від 3 до 8 років позбавлення волі.
Місцевий суд призначив винуватцю основне покарання у виді 5 років позбавлення волі зі звільненням від його відбування з іспитовим строком на 3 роки та покладенням відповідних обов'язків.
В ході розгляду апеляційної скарги прокурора колегія суддів Тернопільського апеляційного суду погодилась з його доводами про те, що злочин вчинено у стані алкогольного сп'яніння і в такому стані водій наражав оточуючих на небезпеку, що призвело до тяжких наслідків - смерті потерпілого, а тому уникнення ним реального відбування покарання є несправедливим і негативно вплине на сприйняття суспільством необхідності дотримуватися Правил дорожнього руху.
Також, враховуючи, що обвинувачений визнав свою вину , щиро розкаявся у вчиненому і повністю відшкодував цивільний позов родичів загиблого, позитивно характеризується за місцем проживання, колегія суддів прийшла до висновку про можливість призначити Олександру М. покарання у виді позбавлення волі в мінімальному розмірі згідно санкції ч.2 ст.286 КК України, тобто 3 роки позбавлення волі.
Крім того, після відбуття основного покарання Олександра М. ще на 3 роки позбавлено права керування транспортними засобами.

Пресслужба Тернопільського апеляційного суду


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x