Главная > новини тернопільщини > Тернопільські студенти знялися в кіно про українського Чарлі Чапліна і сімейний бюджет

Тернопільські студенти знялися в кіно про українського Чарлі Чапліна і сімейний бюджет

19.05.2017 13:00


У Тернополі зняли чорно-біле німе кіно під назвою «Бюджет сім’ї Чапленків». Глядачі впізнають у стрічці славнозвісного Чарлі Чапліна, прізвище якого у фільмі переінакшили на український манір – Чапленко. Головний герой разом з дружиною залагоджує фінансові проблеми у сім’ї.

 

Як виникла ідея для такого фільму і чому саме в такому стилі нам розповідає доцент кафедри фінансів Тернопільського національного економічного університету, кандидат економічних наук Віталій Письменний:

 

«Якщо мене ще декілька місяців тому запитали: «Чи хочу я переглянути німе кіно початку ХХ століття?». Моя відповідь була б негативною. Причому відмовок я придумав не менше сотні: від банальної відсутності часу до нетрендовості таких фільмів. Але під час організації заходів до Global Money Week, подивився фільм «Нові часи» за участю Чарлі Чапліна. Він розповідає, як велику економічну кризу в США подолали завдяки коханню двох людей.  Цей фільм мене надихнув і, з того часу, в мене виникало жодних сумнівів, що я скористаюся випадком долі й мені вдасться реалізувати щось подібне», – пояснює Віталій Письменний.

 

Доля із випадком не забарилась: на початку травня пан Віталій дізнався про конкурс відео-робіт на тему фінансової грамотності. Вирішили зі студентами взяти участь, а його ідею про короткометражний фільм в стилі німого кіно прийняли одноголосно.

За добу командою написали сценарій, здійснили зйомку і монтаж.

«Крім сильного натхнення, реалізувати цей задум вдалося завдяки талановитим студентам факультету фінансів ТНЕУ Куриленко Наді, Панішко Олені, Карпишину Юрію та нашим випускникам-магістрам Коженівському Сергію і Малому Анатолію», - підкреслює Віталій Письменний.

 

Своїми враженнями від знімального процесу з нами поділилась і виконавиця ролі дружини пана Чапленка – студентка Надія Куриленко.

 

«В нас склалася  невеличка команда, де усі ролі розділилися самі по собі: що було кожному до душі, той те і грав. Зйомки ролику відбувалися за день до відправлення роботи на конкурс, тому тривали дуже небагато часу. Я ніколи не відвідувала ніяких занять і курсів з акторської майстерності, взагалі  справи з акторством до цього не мала, не враховуючи шкільних виступів і сценки про фінансові піраміди, яку розігрували з Оленою Панішко (чоловік з фільму – прим.ред)  в університеті», - розповідає Надя Куриленко.

 

За чотири хвилини фільму глядачі побачать як вирішувати конфлікти в сім’ї через гроші.

Переглянути стрічку можна ТУТ:

 


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x