Главная > новини тернопільщини > Тернопільська МТГ – перша успішна міська територіальна громада України

Тернопільська МТГ – перша успішна міська територіальна громада України

02.12.2019 08:02


Що отримали села, які увійшли у Тернопільську МТГ.


У 2019 році Тернопіль став міською об’єднана територіальною громадою. До міста добровільно приєдналися Курівецька, Малашовецька, Чернихівська, Кобзарівська та Городищинська сільські громади. Повноправними тернополянами стали мешканці 8-ми сіл: Курівці, Малашівці, Чернихів, Кобзарівка, Глядки, Плесківці, Вертелка, Іванівці.


Створення Тернопільської МТГ – це крок у майбутнє 

Створення Тернопільської міської територіальної громади став першим випадком в історії Україні, коли ОТГ (об’єднана територіальна громада) утворилася навколо обласного центру.

Інші обласні центри України досі ведуть складі переговори з сусідніми селами, а у Тернополі за рік багато що зробили для розвитку власної міської територіальної громади. 

Як зазначив у своєму коментарі міський голова Тернополя Сергій Надал, створення Тернопільської МТГ має величезне значення для розвитку міста. 


«Об’єднання на основі Тернополя - фундаментальне рішення для нашого спільного майбутнього.Для нашого спільного економічного розвитку. З’явилася можливість залучення додаткових міжнародних та вітчизняних інвестицій, міжнародних фінансових грантів. Це зелене світло для українського та зарубіжного бізнесу, що у Тернополі можна і треба працювати. Створювати нові робочі місця та платити податки», - заявив Сергій Надал.


Загалом, всі роботи щодо облаштування тернопільських сіл велися відповідно до «Програми економічного та соціального розвитку Тернопільської міської територіальної громади на 2019 рік». 

На розвиток і благоустрій кожного з приєднаних до Тернопільської МТГ населених пунктів у 2019 році виділили по 1 мільйону гривень. 


Що на сьогодні зроблено для сіл, які стали частиною «Великого Тернополя» 

  • Створено нові віддалені робочі місця, облаштовані нові Центри надання адміністративних послуг. Проведено ремонт віддаленого робочого місця ЦНАПу у Кобзарівці, Чернихові та Іванківцях. Працювати там будуть місцеві мешканці. Відділення ЦНАПу буде обслуговувати мешканців всіх сіл, які приєдналися до Тернопільської МТГ. 
  • У Кобзарівці та Чернихові здійснені ремонтні роботи у будівлях шкіл, проведено ремонт шкільних територій. Вперше за всю історію існування села у Чернихові відкрили дитячий садочок. 
  • У селах Глядки та Курівці відремонтували фельдшерсько-акушерські пункти. 
  • У Малашівцях продовжується капітальний ремонт відділення паліативної та хоспісної терапії на базі амбулаторії. 

  • У селах Кобзарівка, Вертелка та Малашівцях проведено капітальний ремонт зупинок громадського транспорту. 
  • У Малашівцях, Іванківцях, Чернихові, Глядках та Плесківцях відремонтовано вуличне та зовнішнє освітлення. 
  • Забезпечені новою технікою та апаратурою будинки культури сіл Тернопільської МТГ. 
  • Здійснюється поточний ремонт доріг. У тому числі автомагістралі Броди-Тернопіль. 
  • Між Тернополем та селами Тернопільської МТГ організовано якісне транспортне сполучення. А саме запроваджені автобусні маршрути: «Тернопіль – Курівці», «Тернопіль – Кобзарівка», «Тернопіль – Малашівці – Іванківці – Плесківці», «Тернопіль – Глядки».

Але найголовніше, всі мешканці сіл стали повноправними тернополянами, з усіма правами та обов’язками. А сам Тернопіль сьогодні – це не провінційний обласний центр, а велика сучасна Міська територіальна громада. 


Віра Сотник


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x