Главная > новини тернопільщини > Що переможе: вдячність «Небесній Сотні» чи захланність влади Тернополя?

Що переможе: вдячність «Небесній Сотні» чи захланність влади Тернополя?

13.04.2016 10:40


В тернопільській пресі вже неодноразово піднімалось питання спорудження пам’ятника героям «Небесної Сотні». Громадських активістів, та й багатьох звичайних жителів міста цікавить, чому спорудження пам’ятника попутно «обростає» будівництвом комерційних споруд.

 

Місце, де вирішили увіковічити пам’ять «Небесної Сотні», сприймається більш-менш позитивно в контексті навколишньої забудови. Однак ситуація різко зміниться з появою комерційного об’єкту - бізнес-центру, під котрий уже надана земельна ділянка. Зокрема, на матеріалах виставлених на конкурсі з реконструкції Площі Героїв Євромайдану чітко видно розміщення величезної комерційної будівлі за монументом. Мабуть, пересічним Тернополянам важко буде уявити тут будівлю бізнес-центру, котра конкуруватиме із будівлею бібліотеки й пам’ятником.


Та й навіть з точки зору людської моралі, хоч цей аргумент виглядає напевно смішним для нашої влади, розміщення комерційного об’єкту біля самого пам’ятника Героям є недоречним. В комплексі з бібліотекою, музеєм, колишнім кінотеатром, пам’ятником Небесній Сотні, - бізнес-центр є чужим об’єктом.
Крім того, сама містобудівна ситуація у цьому районі дуже складна. Це пов’язано з тим, що за діяльності цієї влади у Тернополі, по усьому місту, і в цьому районі теж, масово будувались і зводяться будівлі, які повністю займають усю надану їм земельну ділянку, без необхідної інфраструктури й, вже традиційно, без озеленення та стоянок автотранспорту. Ці порушення норм призвели до масового розміщення транспорту вздовж вулиць та проїздів, зменшуючи їх пропускну здатність.


Ще одне будівництво на площі призведе до катастрофічного збільшення кількості автотранспорту у цьому районі. Транспорт врешті-решт стоятиме довкола пам’ятника Героям. А кількість озеленення і надалі буде зменшуватись, загазованість та шумовий дискомфорт значно збільшаться, що сталось уже біля торгового центру на Привокзальному Майдані, при чому він ще не запрацював.


То ж чому, при такій нездоровій містобудівній ситуації, на ділянці, яка має належати обласній бібліотеці, тернополяни повинні бачити ще одне архітектурне чудовисько?


Запропонована в проектах стоянка на сто автомобілів тільки частково покриє нормативні потреби навколишньої забудови, що не спів розмірно зі шкодою, яку нанесе бізнес-центр. Та й не факт, що вона буде збудована після завершення будівництва комерційного об’єкту, скоріш за все це є черговим пропагандистським трюком влади.


Поряд із бізнес-центром сам пам’ятник виглядатиме як торговий знак комерційної будівлі, адже він стоїть нижче на десяток метрів від рівня вулиці Руської, фактично в ямі поряд з неспівзвучним акцентом, яким стане сам центр. І як це називатимуть наші діти й онуки, - БІЗНЕС-ЦЕНТР на площі Героїв Євромайдану чи пам’ятник Небесній Сотні при вході в БІЗНЕС-ЦЕНТР?

 

А чи морально це стосовно загиблих і чи не аморально це щодо майбутніх поколінь, котрі змушені будуть жити серед кам’яних джунглів і ходити поміж припаркованих автомобілів. Питання, як то кажуть, риторичне.


Звичайно обласна адміністрація поступає гідно, намагаючись повернути земельну ділянку, адже вилучати частини землі, надані для бібліотеки, і передавати її під комерцію - є верхом цинізму.


Тому активістами ГО «ДемАльянс Тернопільщини» і подано петицію з вимогами заборонити будівництво бізнес-центру та інших комерційних об’єктів на площі Героїв Євромайдану. Однак уже пройшло п’ять днів, а петиція не оприлюднена і жодної відповіді.


Поділитись:
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x